Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Block.One CEO’su: Bitcoin’in Ölçeklendirilmesine Gerek Yok

Ana Sayfa » GÜNCEL » Block.One CEO’su: Bitcoin’in Ölçeklendirilmesine Gerek Yok
Block.One CEO’su: Bitcoin’in Ölçeklendirilmesine Gerek Yok

© Reuters.  © Reuters.

Block.One’un kurucu ortağı ve CEO’su Brendan Blumer, Bitcoin değerinin altın gibi bir değer deposu olarak değişmeye devam ettiğini ve “ölçeklendirilmesi gerekmediği için” ölçeklendirilmediğini belirtti.

Bazıları, Bitcoin’in yalnızca küresel bir kitlenin işlem taleplerini karşılamak için ölçeklendirilebilirse önemli bir değere ulaşabileceğini iddia ediyor. Buna karşın Block.one’un kurucu ortağı ve CEO’su Brendan Blumer, Bitcoin’in bu konuda hiçbir zaman ilerlemesine gerek kalmayacağına inanıyor. Ona göre Bitcoin zaten “dijital altın” olma yolunda zaten oldukça iyi durumda.

Blumer, “Gelecek yirmi yıl içinde Bitcoin’in değeri değer depolamak için önde gelen emtia olarak değişecek.” diyor.

Block.one startup’ını geçen yıl EOS token’ları starak 4 milyar dolarlık rekor seviyeye çıkaran yönetici, çoğu ekonomik faaliyetin Bitcoin Blockchain’in kendisinde gerçekleşmeyeceğine inanıyor. Bunun yerine, çoğu günlük işlem Bitcoin’in taban katmanının üzerine kurulacak uygulamalara taşınacak.

Blumer, “Faaliyetin çoğu ölçeklenebilir ikinci katman çözümlere kayacak, ancak Bitcoin’in farkındalığı ve likiditesi artmaya devam edecek.” diyerek durumu açıklıyor.

Bugün, ölçeklendirme çözümüne bir bu tür bir örnek olarak geçen yıl katlanarak büyüyen Lightning Network (LN) verilebilir. Dikkat çekici derecede iyileştirilebilirliği olan bu ikincil katman çözüm, oldukça küçük paylarda anında Bitcoin işlemlerini yerine getirme sözü veriyor. Bu nedenle, Bitcoin Blockchain’inin başka herhangi bir zincir üstü ölçeklendirmeye ihtiyacı olmayabilir, ancak Blumer’e göre “Yerleşim katmanı işlemleri için büyük ücretler olması bekleniyor”.

Blumer’in öngörüsü, geçen yılki Microsoft’un raporuyla uyuşuyor. Raporda, LN gibi ikincil katman ölçeklendirme çözümlerinin blok büyüklüğü sınırını artırarak zincir üzerinde ölçeklendirmeden daha üstün olduğu bilgisine yer veriliyordu.

The post Block.One CEO’su: Bitcoin’in Ölçeklendirilmesine Gerek Yok appeared first on Coinkolik.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Block.One CEO’su: Bitcoin’in Ölçeklendirilmesine Gerek Yok - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusya Vatandaşların Altın Öneriyor, Bitcoin’i Yasaklayabilir Tether Stabil Kripto Parası, Şimdi de EOS Ağı Üzerinde Üretilecek Litecoin Yarılanmasına Aylar Var Ancak LTC Çoktan Fiyatlanmış Olabilir! Circle CEO’su: Kripto Paralar, İnternetten Daha Büyük Bir Devrim Twitch, Abonelik Ödeme Seçenekleri Arasından Bitcoin’i Kaldırdı Trump’ı dikkate almayan Bitcoin tehlikede:  Bitcoin ve kripto paralar yasaklanabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır