Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Craigh Wright: “İnternetin de bankaların da itici gücü Bitcoin olacak”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Craigh Wright: “İnternetin de bankaların da itici gücü Bitcoin olacak”
Craigh Wright: “İnternetin de bankaların da itici gücü Bitcoin olacak”

© Reuters.  © Reuters.

Craigh Wright’la bitcoin ve bitcoin madenciliğinin geleceğini konuştuk. Wright’a göre internet ve bankacılık sektörünün itici gücü Bitcoin olacak. Wright, bilgisayar uzmanı ve iş adamı. Ayrıca nChain’in yöneticilerinden. Hakkında Bitcoin’in asıl mucidi olduğuna dair söylentiler var.

Bankacılık ve internetin itici gücü Bitcoin olacakYukarıda belirtildiği gibi Craigh Wright hakkında Satoshi Nakamoto olduğuna dair iddialar var. Ancak bu konu röportajda konuşulmadı (Lütfen bakınız: Satoshi Nakamoto’nun varlığına dair yeni delillere ulaşıldı).

Wright, Bitcoin ve kripto paralarının geleceği hakkında şunlara değindi. Bu piyasaların muhasebeleşmek zorunda olduklarını belirtti. Kripto paraların emtia ve itibari para değerine sahip olması gerektiğini ifade etti.

“Bozdurduğunuzda karşılığında bankalarca onaylanmış bir oranda dolar alabileceğiniz durumdan bahsediyorum. İstikrarlı bir koin’e sahip olmanın yolu Federal Rezerv Bankası veya İngiltere Merkez Bankası gibi bir yapıya sahip olmaktan geçiyor” dedi.

Wright ve takımın Metanet projesi üzerinde çalışıyorlar. Bu projenin amacı internet sistemini güçlendirmek ve Bitcoin blockchain sistemi ile entegre hale getirmek. Metanet projesinin geçmişi 1990 yıllarına kadar gidiyor. Kesintiye uğramayan ve belirli merkezlerden yönetilmeyen bir internet üzerinde çalışıyorlar. Mevcut sistemdeki internet altyapısını ortadan kaldıracak bir çalışma yürütüyorlar.

Wright, geliştirecekleri bu ağ sisteminin daha güvenli olacağını vurguluyor. İnsanların kendi hayatlarını kendilerinin kontrol edecekleri bir sistemden bahsediyor.

Wright’in bankacılık sektörü eleştirisi: “Bankalar bizim düşmanımız değil. Bankaların mevcut ekonomik sistemde önemli rolleri var. Asıl problem bankaların dürüst şekilde işlem yapıyor olup olmamalarıdır. Ya da paranın değerini düşürüp düşürmedikleridir. Bankacılık sisteminin ilk dönemlerinde bankalar kara para aklama işlemleri ve illegal faaliyetlerle iniltili değildi. Çünkü her şey muhasebeleştiriliyordu ve saklanacak bir şey yoktu. Şuan ise bazı büyük bankaların kara para aklama ve terörist fonlarla irtibatını görüyoruz.”

Wright’a göre Bitcoin ve blockchain’in bankacılık sektörüne katkısı olacak çok değerli alt yapısı var: “Şimdi her şeyin şeffaf olduğu ve kayıt altına alındığı bir sistem düşünün. Bu durumda birçok illegal faaliyetin önüne geçmiş olursunuz. İşte biz böyle bir bankacılık sistemi için uğraşıyoruz. İnsanların ev almak ve iş kurmak için kredi çekebilecekleri bir bankacılık sisteminde.”

Wright, Bitcoin protokolleri ile alakalı şunları paylaştı. Protokolün herhangi bir güvenlik açığı barındırmadığını belirtti. Mevcut problemlerin de ne kısa sürede çözüleceğinin sözünü verdi.

Wright, Bitcoin protokolünde değişiklik olmayacağını belirti. Ayrıca ekonomik sistemin değiştirilmeyeceği, Bitcoin arz miktarında değişiklik olmayacağı vurgulandı.

Madencilik için şuna değinildi: Blok kazımındaki sürenin değişmeyeceği belirtildi.

Kaynak

Tavsiye Ettiğimiz Yazılar

Bitcoin Balinası 46,998 BTC’yi çeşitli borsalara kaydırdı. 5,000 BTC için satış emri verildi

Bitcoin, Big Bang Theory dizisinin setinde

Profesör Kenneth Rogoff: Bitcoin 100 dolar da olabilir 100,000 dolarda

Mike Novogratz: Bitcoin değil ICO piyasası öldü

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Craigh Wright: “İnternetin de bankaların da itici gücü Bitcoin olacak” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’ten beklenen adım – ICO yapma kılavuzu geliyor Ripple Yetkilisi: Müşteriler Daha Hızlı xRapid, Daha Kapsamlı xCurrent İstiyorlar Satoshi Nakamoto ile ilgili ulaşılan son deliller: Nakamoto bulunursa ne olur? Pompliano: Bitcoin Küresel Bir Para Birimi Haline Geliyor Bitcoin ve Kripto Para AML Düzenlemeleri 2019 Haziranın’da Yürürlüğe giriyor IBM Blockchain Birimi Şefi Jesse Lund: Blockchain Alanındaki En İyi Şirketiz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır