Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malta Hükümeti ve Waves, Blockchain Ortaklığını Genişletmeyi Düşünüyor! Müzakereler Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malta Hükümeti ve Waves, Blockchain Ortaklığını Genişletmeyi Düşünüyor! Müzakereler Başladı
Malta Hükümeti ve Waves, Blockchain Ortaklığını Genişletmeyi Düşünüyor! Müzakereler Başladı

© Reuters.  © Reuters.

Waves kripto platformu son zamanlarda çok fazla haber kaynaklarına çıkmaya ve yeni gelişmeler ile kripto para topluluğu üyelerini sevindirmeye başladı. Çarşamba günü resmi Waves hesabından yapılan bir duyuruya göre, platform Malta hükümeti ile müzakerelere ve görüşmelere start vermiş. Küçük bir ada ülkesi olan Malta, sahip olduğu kripto ve blockchain dostlu yasaları ve hükümet yetkilileri ile, Binance gibi dünyanın en köklü kripto para firmalarının yanı sıra, bir çok küçük startup şirketini de bünyesinde barındırıyor.

Waves ve Malta hükümeti ilerleyen yıllarda blockchain teknolojisini çeşitli kamu ve özel sektör alanlarında kullanmayı planlıyor. Malta içerisinde yapılan iki resmi toplantıda, Waves CEO’su Sasha Ivanov, hükümet yetkilileri ile bir araya geldi ki bunların arasında ülkenin başbakanı Joseph Muscat ve Maliye Bakanı yardımcısı Silvio Schembri de yer aldı.

Taraflar toplantıdan çıkan sonuç hakkında herhangi bir resmi açıklama yapmasa da, Waves blockchain alt yapısının sağlık, tapu kayıt, oylama vb. alanlarında kullanımının görüşüldüğüne dair resmi olmayan kaynaklardan bilgi sızdırıldı. Rusya menşeli bir platform olan Waves, varlıkların tokenleştirilmesine olanak sağlaması ile, Malta tarafından çok fazla alanda kullanım görebilir.

Ivanov konu hakkında yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

”Bu akreditasyon hakkında çok heyecanlıyız ve Malta’nın yasal uzmanları ile birlikte, kullanıma hazır blockchain çözümlerimize buraya getirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Schembri’nin resmi olmayan açıklamalarına göre, Malta ve Waves önümüzdeki haftalarda resmi bir ortaklık duyurusu yapabilir.

Malta Hükümeti ve Waves, Blockchain Ortaklığını Genişletmeyi Düşünüyor! Müzakereler Başladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malta Hükümeti ve Waves, Blockchain Ortaklığını Genişletmeyi Düşünüyor! Müzakereler Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yılbaşı ve Yıl Sonu Fiyatları Arasındaki Fark Büyük! Fiyat çöktü! Ama Ripple (XRP) için daha kötü bir haber var Bitcoin için 8 bin 470 dolar destek noktası önemli Galaxy Digital’in de Üyesi Olduğu Grup, Kripto Para Birimleri İçin Yasal Standartlar Getirmeyi Planlıyor Huobi Kripto Para Borsası, Cebelitarık Lisansını Sonunda Aldı! OKEx Kripto Para Borsası Yeni Kullanıcılara 10 USDT Dağıtıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır