Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BitPay ile Anlaşan BTC.com, Milyonlarca Kişiye Bitcoin ile Ödeme Yapma İmkanı Sunuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » BitPay ile Anlaşan BTC.com, Milyonlarca Kişiye Bitcoin ile Ödeme Yapma İmkanı Sunuyor
BitPay ile Anlaşan BTC.com, Milyonlarca Kişiye Bitcoin ile Ödeme Yapma İmkanı SunuyorBitmain‘in alt şirketi olan BTC.com, BIP70 adlı ödeme özelliğinden faydalanmaya başladı. Yaklaşık 1 milyon kişilik bir müşteri kitlesine sahip olan şirket, attığı bu adımla birlikte kullanıcılarına yepyeni hizmetler sunabilecek. Kullanıcılar artık kripto para tabanlı ödeme işlemcisi olan BitPay aracılığıyla ödeme yapabilecekler.

Ticari Ödemeler

Gavin Andresen ve Mike Hearn gibi Bitcoin geliştiricileri tarafından ortaya atılan Bitcoin Gelişim Önerisi 70 (BIP70), Bitcoin’i ticari amaçla kullanmak isteyen kullanıcılara kolaylık sağlamak için oluşturuldu.

BIP70, kullanıcılara tipik Bitcoin adreslerindense ‘örnek.com’ gibi adreslere ödeme yapma imkanı sunuyor ki bu da kullanıcıların para aktarma sürecinde büyük kolaylık yaşamasını sağlıyor.

BitPay bu yılın başlarında BIP70’e uyumlu cüzdanlara geçiş yapmaya başladı. İnsanlar Bitcoin adreslerini kolaylıkla karıştırabiliyorlar ancak BIP70 sayesinde bu ‘karışıklık’ sorunu ortadan kalkıyor. Haziran 2017’de BitPay aracılığıyla yapılan işlemlerin neredeyse yüzde 10’u hatalıydı. Şirket BIP70 protokolüne geçiş yaptıktan sonra ise bu oran yüzde 0.27’ye kadar geriledi.

BTC.com’un yetkililerinden olan Alejandro de la Torre de şirketin tam olarak bu yüzden BIP70’ten faydalanmaya karar verdiğini belirtti. CCN‘e konuşan Torre, şu yorumu yaptı:

“Müşterilerinden Bitcoin veya Bitcoin Cash ile ödeme almak isteyen bir esnaf BitPay kullanmaya başlarsa BIP70’e uyumlu bir cüzdan kullanmak zorunda kalıyor. BitPay, kripto para sektöründeki en büyük ödeme sağlayıcılarından biri.”

Torre ayrıca bu gibi kolaylıkların insanların kripto paralara bakış açısını değiştirebileceğine inanıyor. Torre’ye göre kripto para kullanımının kolay olması, insanları kredi kartı kullanmamaya teşvik edebilir.

BitPay ile Anlaşan BTC.com, Milyonlarca Kişiye Bitcoin ile Ödeme Yapma İmkanı Sunuyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BitPay ile Anlaşan BTC.com, Milyonlarca Kişiye Bitcoin ile Ödeme Yapma İmkanı Sunuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Son Bir Aydır 700 Dolarlık Bir Fiyat Gelgiti Yaşıyor: Sektör Olgunlaşıyor mu? Türk Filmleri Gerçek Oldu – 24 Yaşındaki Kripto Para Milyoneri Çatıdan Para Dağıttı! Opera, Ethereum cüzdan dahili Dapp Odaklı masaüstü tarayıcısını piyasaya sürdü Ahmet Kenan Tanrıkulu’ndan Yerli Kripto Para Önerisi Düzenlenen Operasyon ile Dev Örgüt Çökertildi! Bitcoin Ödemesi Alıyorlardı Ripple CEO’su: Kripto’ların Yüzde 90’ından Fazlası Un Ufak Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır