Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

American Express Ripple teknolojisine evet dedi! Şimdi sıra VISA’da mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » American Express Ripple teknolojisine evet dedi! Şimdi sıra VISA’da mı?
American Express Ripple teknolojisine evet dedi! Şimdi sıra VISA’da mı?

© Reuters.  © Reuters.

Anlık gönderimi sağlayabilmek için American Express (NYSE:AXP) Ripple teknolosine başvurmaya karar verdi. Şirketin başkan yardımcısı Colin O’Flaherty, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ripple’ın blockchain tabanlı finansal çözümü olan xCurrent resmen başlattığını duyurdu.

American Express Ripple teknolojisine dahil olduRusya ve İngiltere’nin Genel Müdürü olarak çalışan O’Flaherty, 4-6 Haziran tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenen ‘The Money 20/20’ etkinliğinde şunları söylemişti:

“Ripple, gönderen ile alıcı arasında paranın anlık gönderimini sağlıyor. Bu, bugün müşteri bazlı bir çok olası sorunun çözülmesi demek.

Etkinliğin katılımcıları arasında Ripple’ın CEO’su Garlinghouse da vardı. Piyasaların durumu hakkında konuştu. Aynı zamanda Garlinghouse, blockchain girişimlerinin finansal ekosistemi nasıl değiştireceğinden de bahsetti. Ona göre, günden güne daha fazla banka Ripple teknolojisine geçecek.

Geçen yıl bu zamanlar, American Express ve Banco Santander (MC:SAN), sınır ötesi para gönderimlerinde Ripple teknolojisini kullanacaklarını belirtmişlerdi. Bu anlaşmaya mütakip, American Express’in FX uluslararası ödeme (FXIP) platformu, RippleNet’e dahil oldu. xCurrent, Amerikan Express yapısına entegre oldu.

San Francisco merkezli olan Ripple firması, sınır ötesi işlemler konusunda çözüm sunan öncü bir firmadır. RippleNet’teki büyük ürünleri xCurrent ve xRapid’dir. CEO’ya göre, Amex tarafından kullanılan teknoloji,

“Ripple, kendini kripto para birimleri ya da token’lar ile olan bağlantısını kesmiştir”.

Sözlerine şöyle bitirdi:

“Bunun anlamı, ister banka olsun isterse AMEX gibi banka dışı bir finans girişimi, herhangi bir aracı blockchain parasına ihtiyaç duymadan Ripple teknolojisiyle bir fiat para biriminden diğerine değer takası yapabilirsiniz”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

American Express Ripple teknolojisine evet dedi! Şimdi sıra VISA’da mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’ten Sert Cezalar Ripple’ın 3. Çeyrekte Sattığı XRP Dudak Uçuklatıyor Waves CEO’su Ivanov, Davos’ta Konuştu: Kripto Paralar, Blockchain Devriminin Ufak Bir Parçası Alibaba.com’dan Alibabacoine’e İhtiyati Tedbir Kararı Mancini: Bitcoin İnsan, Altın ise Tanrı Yapımıdır XRP 10,73% oranında yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır