Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’i Yerden Yere Vuran Jordan Belfort’un Şirketine El Konuldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’i Yerden Yere Vuran Jordan Belfort’un Şirketine El Konuldu!
Bitcoin’i Yerden Yere Vuran Jordan Belfort’un Şirketine El Konuldu!Bitcoin‘e karşı yaptığı sert eleştirilerle zaman zaman gündeme gelen ve ünlü aktör Leonardo DiCaprio‘nun canlandırdığı ”Wolf of Wall Street” filmindeki Jordan Belfort olarak da tanınan ünlü ‘yatırımcı’, geçtiğimiz tarihlerde Wall Street’te yaptığı dolandırıcılık yüzünden ödemek zorunda olduğu 110 milyon doların bugüne kadar sadece 12.5 milyon dolarını ödedi.

Belfort hapiste yatmış olmasına rağmen, topluma olan borcunu bütün yatırımcıların ödemesini yapana kadar tamamlamış sayılmayacak. 20 yıldır süren olay, hala tamamlanmış sayılmıyor ve Belfort ödeme yapmak için bulamadığı zamanı, Bitcoin ve ICO’ları eleştirmek için buluyor. Belfort buna rağmen eleştirdiği Bitcoin’e 2011 veya 2012 yılında 1 milyon dolar yatırmış olsaydı, şimdiye kadar hem yatırımcıların parasını ödemiş, hem de yeni bir risk sermayesi bile kurmuş olabilirdi.

Borcunun %80’ini hala ödememiş olan Belfort, şu sıralar Ann Donnelly isimli bir yargıç tarafından, şirketinin hisselerine el konulması şokunu yaşamakta. Donnelly,  hükümete Belfort’un Delos isimli teknoloji, güzellik ve emlak odaklı şirketinin %100 oranındaki hissesine el koyma izni verdi. Belfort ilk başta karara itiraz edip, Tüketici Kredisi Koruma Yasası gereğince borcu olanların böyle varlıklar konusunda %75 oranında korumaya sahip olduğunu ve sadece %25’inin alınabileceğini belirtse de, yargıç Belfort’un itirazını reddetti.

Belfort’un avukatları duruma tekrar itiraz edip olayı üst mahkemeye de götürebileceklerini ifade etseler de, bu durum belki de ünlü ismin ”zamanında keşke Bitcoin yatırımı yapmış olsaydım” demiş olmasın neden olabilir.

Bitcoin’i Yerden Yere Vuran Jordan Belfort’un Şirketine El Konuldu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’i Yerden Yere Vuran Jordan Belfort’un Şirketine El Konuldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 10. Yılını Kutladı: 140journos Belgeselinin Dikkat Çeken Noktaları ABD Uyuşturucu Ticaretinde Kullanılan Kripto Paraları Araştıracak Ethereum 8% düşüşle 271,30 seviyesinin altına geriledi Bir gecede kepenk indiren Bitcoin borsası, müşterilerinin paralarıyla kaçtı Bitcoin Devlet Müdahalesinden Tamamen Bağımsız Değil Bitcoin 9 bin doları aştı: Tone Vays yatırımcıları uyardı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır