Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brave CEO’su: Amerika, Avrupa’nın Kişisel Veri Standartlarını Örnek Almalı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brave CEO’su: Amerika, Avrupa’nın Kişisel Veri Standartlarını Örnek Almalı
Brave CEO’su: Amerika, Avrupa’nın Kişisel Veri Standartlarını Örnek Almalı



Blockchain tabanlı merkezi olmayan web tarayıcısı Brave’in CEO’su Brendan Eich, yaptığı açıklamada Amerikan senatosunun, gizlilik ve kişisel verilerin korunması hakkında, Avrupa Birliği’nin uyguladığı modeli örnek alması gerektiğini açıkladı.

Eich, Avrupa Birliği’nin konuya getirdiği yaklaşımın aynı zamanda Amerika’nın gizlilik ve kişisel verilerin korunması hakkındaki vizyonuna uyduğunu belirtirken, ABD’nin de Avrupa Birliği gibi konuya benzer şekilde yaklaşması gerektiğini ifade etti.

2012 yılında Avrupa Komisyonu tarafından sunulan bu tasarı, 25 Mayıs tarihinden itibaren Avrupa Birliği ülkelerinde yürürlüğe girmişti. Avrupa ülkeleri arasında veri korumasına bir standart getirmek isteyen bu yasa, aynı zamanda bireylerin de kendi kişisel verileri üzerinde daha fazla kontrol hakkına sahip olması anlamını taşıyor.

Eich, Avrupa Birliği’nin yürürlüğe koyduğu bu kuralların aynı zamanda 1980 yılında OECD’nin belirlediği kişisel verilerin korunması kılavuzuna da uyduğunu belirtirken, şunları söyledi:

”Düzenleyici kurumlar Avrupa’da yaptığı son hamle ile dev şirketlerin, kişisel verileri dilediği gibi kullanması ve kendi lehlerine manipüle etmesini engelledi. Bu kuralın yürürlüğe girmesinin ardından, kişiler kendi verileri hakkında daha fazla kontrol hakkına sahip oldu ve sektörün geneline derin bir nefes aldırdı.”

Hatırlanacağı gibi, Brave Eylül ayında İrlanda ve Britanya’daki Google’a dava açmış ve Google’ın yayınladığı kişiselleştirilmiş reklamlar ile verilerin korunması yönündeki yasaları çiğnediğini iddia etmişti.  Brave, Google (NASDAQ:GOOGL) ile yaşadığı bu sürtüşmenin ardından ise, ciddi büyüme kat etmişti. Brave, bu arada kendi tarayıcısında Basic Attention Token (BAT (LON:BATS)) ile reklamlara tıklandığından elde edilen gelirin bir kısmını kullanıcılarına veriyor.

Brave CEO’su: Amerika, Avrupa’nın Kişisel Veri Standartlarını Örnek Almalı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brave CEO’su: Amerika, Avrupa’nın Kişisel Veri Standartlarını Örnek Almalı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de bu yarılanmayı farklı kılacak 4 şey XRP’ye İlgi Azalmıyor! Ne Bitcoin Ne De Ethereum, İşte En Sevilen Kripto Para Koronavirüs, Bitcoin piyasalarını nasıl etkiliyor? Cardano’da Neler Oluyor: İşte Son Gelişmeler Coinbene Hacklendi Mi? 40 Milyon Amerikan Doları Çalındı Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır