Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Düşüş Yaşasa da 8.000 Dolar Üzerinde Momentini Koruyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Düşüş Yaşasa da 8.000 Dolar Üzerinde Momentini Koruyor
Bitcoin Düşüş Yaşasa da 8.000 Dolar Üzerinde Momentini Koruyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Pazartesi günü hafif düşüşler yaşadı ancak geçen hafta borsa yatırım fonunun (ETF) ABD düzenleyicileri tarafından reddedildiği haberlerine rağmen 8.000 dolar üzerinde seyrediyor.

Bitcoin %0,20 düşüşle 8.148 dolardan işlem görüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Perşembe günü Tyler ve Cameron’ın önerdiği ETF’yi onaylamayacağını çünkü bunun manipülasyondan korunamayacağını söyledi.

Dijital para geçen hafta EFT’nin onaylanacağı söylentileri arasında Temmuz ayında neredeyse %40 artışla 8.000 dolar üzerine yükseldi. Bitcoin fiyatı gelişmelerden sonra gerilemeye rağmen yerini korudu.

Kripto paralar genel olarak sakin iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazar günü 299 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 294 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,78 düşüşle 461,20 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %0,54 değer kaybederek 0,44962 dolar olurken, Litecoin %0,77 azalarak 83,047 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde, teknoloji firması IBM (NYSE:IBM) finansal hizmetler için bir blockchain platformu kurdu. Platform, dijital paraların arkasında işlemleri ve ağdaki veya ledgerdaki diğer verileri kaydetmeye yarayan aynı teknolojiyi kullanıyor. IBM’nin LedgerConnect adlı platformu, müşterini tanı süreçleri, piyasa verileri, türev işlemleri ve yaptırım izleme gibi finansal hizmetlerde blockchain ledger kavramının kanıtı.

Diğer şirketler, R3 ve kendi teknolojisi üzerinde çalışan bazı bankalar da dahil, finansal işletmeler için blockchain hizmetlerini önerdi.

Diğer yanda, Wells Fargo (NYSE:WFC)’nun bir anketi, ABD yatırımcılarının kripto paralarla ilgilenmediğini ortaya koydu. ABD’deki yatırımcıların yalnızca %2’si Bitcoin yatırımına sahip ve %1’den azı yakın gelecekte almayı düşünüyor. Katılımcıların yaklaşık %26’sı ilgisini çektiğini söylerken, %72’si Bitcoin satın almakla ilgilenmediklerini söyledi. anket Gallup tarafından düzenlendi ve yatırım fonları, hisse senetleri veya tahvillerde en az 10.000 dolarlık yatırımı bulunan yetişkinler üzerinden yapıldı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Düşüş Yaşasa da 8.000 Dolar Üzerinde Momentini Koruyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple kritik bir OTC borsasında listelendi Kilit Direnç Seviyesine Yaklaşan Bitcoin’de Tarih Yeniden Tekerrür Etti Coinbase Pro’ya Üç Yeni Token Eklendi: EOS, Augur ve Maker Tom Lee’nin Şirketinden Yatırımcılara Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı Weiss Ratings Raporu Bitcoin ve XRP’yi Överken Holochain (HOT) Hızla Sıçradı Almanya’nın İlk Bitcoin ATM’si Avusturya Sınırında Kuruldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır