Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’e Erken Yatırım Yapmış Olsaydınız, Şu An Ne Durumda Olurdunuz?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’e Erken Yatırım Yapmış Olsaydınız, Şu An Ne Durumda Olurdunuz?
Bitcoin’e Erken Yatırım Yapmış Olsaydınız, Şu An Ne Durumda Olurdunuz?Analistlere göre, şu an bir çok yatırımcı zararda olsa da, Bitcoin‘e 2011 yılında yatırım yapmış olsaydınız şu an milyoner olabilirdiniz. Lider kripto para birimi Bitcoin, ilk olarak 2018 yılında kullanıma geçtiğinden beri, çok fazla iniş ve çıkışlarla yoluna devam etti ve hala da etmeye devam ediyor. Yola 1 dolardan daha az bir değerle çıkan Bitcoin, yaklaşık bir yıl önce 20.000 dolar gibi inanılmaz değerlere ulaştı. Daha sonra ilk olarak 16.000 dolar, sonra 11.000 dolar, sonra 9.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin, basın saatine göre 4.000 dolar seviyesinde geziniyor.

Durum böyle iken, Bitcoin’den ciddi bir kazanç elde etmiş olmak için, buna kaç yılında yatırım yapmak gerekiyordu?

Serkan İnci’nin attığı bir tweet içerisinde de vurguladığı üzre, Bitcoin 2011 yılından bu yana %118 yükseliş yaşadı (değeri 3.700 dolar iken) ancak başka bir varlık olan Altın, ONS değeri açısından aynı tarihten bu yana %33 düşüş gösterdi. Altın gibi trilyonlarca dolarlık piyasa değerine sahip bir varlığa kıyasla, oldukça kısa sürede böyle bir seviyeye gelebilmek, yeni gelişmekte olan ve hükümetler tarafından da oldukça fazla eleştirilen Bitcoin için oldukça iyiye işaret.

Yine de, 2011 yılında değil de, 2017 yılında 20.000 dolar seviyesinde veya 2018 yılının başlarından itibaren yatırım yapanlar, şu an ciddi zarar içerisinde ve piyasanın bir bölümü ”zararımı karşılarsam bir daha girmeyeceğim” cümlesini sık sık kurmaya başladı bile.

Bitcoin’e Erken Yatırım Yapmış Olsaydınız, Şu An Ne Durumda Olurdunuz? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’e Erken Yatırım Yapmış Olsaydınız, Şu An Ne Durumda Olurdunuz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski Wall Street Yöneticisi: Kripto Paraların Piyasa Hacmi Hala Samsung’dan Küçük! Putin’in Danışmanı: ‘Huobi Rusya Ekonomisini Olumlu Yönde Etkileyecek’ Bytecoin Yeni Yol Haritasını Yayınladı – Yakında Hard Fork Var Ripple Yetkilisi: Müşteriler Daha Hızlı xRapid, Daha Kapsamlı xCurrent İstiyorlar Tezos Ana Ağdan Kısa Süre Sonra Bitfinex’de Listelendi! Bitcoin Yatırımcısı Polis Tehditi Yüzünden İntihar Etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır