Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela, Petro Kripto Para Birimini Ülkedeki Konut Problemini Çözmek İçin Kullanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela, Petro Kripto Para Birimini Ülkedeki Konut Problemini Çözmek İçin Kullanacak
Venezuela, Petro Kripto Para Birimini Ülkedeki Konut Problemini Çözmek İçin Kullanacak

2/2


2/2


Venezuela başkanı Nicolas Madoru‘nun emriyle çıkartılan Petro kripto para birimi, son dönemlerin en tartışmalı projelerinden birisi oldu. Karakas içerisinde bulunan sosyalist hükümet, ülkede yaşanan büyük konut ve barınma problemini çözmek için yeteri kadar para ve materyal bulunmadığını ancak bunun Petro ile çözülebileceğini ifade etti.

Bakan, İnşaat Şirketlerinin Petro Kabul Etmesini İstiyor
Venezuela’nın emlak ve konuttan sorumlu bakanlığı, yeni yaptığı bir açıklama ile kitlelere yönelik yeni toplu konutların kurulması için başlatılan projede diğer hükümet kurumları ile güçlerini birleştirdiğini duyurdu. Maduro yönetimi ”Gran Mision Vivienda Venezuela” isimli projeyi, petrol destekli kripto para birimi Petro ile hızlandırmayı planlamakta.


2019 yılında yapılan ilk hükümet toplantısında konuşan emlak projelerinden sorumlu bakan Ildemaro Villarroel, hem hükümete bağlı hem de özel inşaat şirketlerini ortak bir plan yapmaya davet etti. Bakan, ulusal kripto para birimi Petro’nun inşaat projelerinin yapımı için yardımcı olabileceğini ve bu yönde kullanılması gerektiğini vurguladı. Bunun yanı sıra Petro’nun bu yönde kullanımı Güney Amerika ülkesinin ekonomik bağımsızlığı için de önem arz ediyor.

2019 yılının sonuna kadar 3 milyon konut inşaatının amaçlandığı proje, ciddi anlamda tıkanmış durumda ve bunun en büyük sebebi ABD yaptırımları ile ülkenin ekonomik durumu. Petro kripto para birimi ile bunun çözülüp çözülemeyeceğini ise zaman gösterecek.

Petro, özellikle satın alan kişilere gerçek kripto para birimi yerine sahiplik sertifikası verilmesi yüzünden ciddi anlamda eleştirilmekteydi.

Venezuela, Petro Kripto Para Birimini Ülkedeki Konut Problemini Çözmek İçin Kullanacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela, Petro Kripto Para Birimini Ülkedeki Konut Problemini Çözmek İçin Kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings: Bitcoin’in 6200 dolara gerilemesi manipülasyon değildi Bu Lightning uygulaması ile Twitter üzerinden Bitcoin göndermek artık daha kolay SEC Danışmanı: Bu Tokenları Satan Şirketler Dikkatli Olsunlar Burundi’de Kripto Paralara Yasak Geldi Bitmain’den Dev Zarar! Bitcoin 3100 dolardaki dibi yeniden test eder mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır