Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İspanyol Bankacılık Devi BBVA, Blockchain Kullanarak 150 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Verdi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İspanyol Bankacılık Devi BBVA, Blockchain Kullanarak 150 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Verdi!
İspanyol Bankacılık Devi BBVA, Blockchain Kullanarak 150 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Verdi!İspanya‘nın en büyük bankacılık gruplarından olan BBVA (MC:BBVA), blockchain kullanarak 150 milyon dolarlık sendikasyon kredisi vermeyi denediği pilot süreci başarı ile tamamladı.

Financial Times tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir habere göre, banka söz konusu krediyi İspanya içerisinde ulusal bir elektrik şebeke şirketi olan Red Electrica için vermiş. Sendikasyon kredisi bir borçlanma şeklidir. Genellikle uluslararası güvenilir bankalar tarafından verilir ve belirli prosedürlere sahip olup, kredi de aracı bir banka tarafından ayarlanır. Bu kredilerin taşıdığı ek faize de “spread” adı verilir.

BBVA’nın verdiği ve aracılık ettiği sendikasyon kredisinde diğer ortaklar ise Japonya’nın Mitsubishi UFJ firması ile Fransa’nın dünyaca ünlü BNP Paribas (PA:BNPP) kurumu oldu.

Kredi için olan veriler sürecin her aşamasında zaman damgası ile mühürlendi ve temel olarak blockchain’in kredi verme sürecindeki kullanımı da bu yöntemden dolayı ortaya çıktı. Kredi anlaşması belirli süreçlerden sonra üç banka arasında onaylandı ve Ethereum blockchain ağı üzerinde kaydedildi. FT’nin aktardığına göre bu şekilde belgelerin ve anlaşmanın ”orijinalliği” de korunmakta.

Geleneksel sendikasyon kredilerinde bankalar genellikle bu gibi kompleks bilgileri paylaşmak adına faks cihazlarına güveniyorlar ki bu da sadece süreci yavaşlatmakla kalmıyor, aynı zamanda ek masraflara da yol açıyor. Blockchain hem faks sürecini ortadan kaldırmak, hem daha ucuz iş yapmak hem de daha güvenilir bir ortam sağlamak adına, adeta bulunmaz bir nimet.

İspanyol Bankacılık Devi BBVA, Blockchain Kullanarak 150 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Verdi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İspanyol Bankacılık Devi BBVA, Blockchain Kullanarak 150 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Verdi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kore Bankası: Dijital Para Oluşturursak Bankacılık Sektörü Zarar Görür Kripto Para Borsası YoBit, Random Koinlere Pump Yapacağını Duyurdu 1 Milyon Dolarlık BTC ile Fidyesi Ödenen Amerikalı İş Adamı Halen Kayıp Ripple (XRP)’dan Swift’i geride bırakabilecek büyük plan! BTC, ETH, XRP fiyat tahmini: Bitcoin, altcoin’leri bırakarak devam ediyor Ayı piyasası Ethereum girişimlerinin işçi çıkarmasına neden oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır