Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin neden aniden çıkış yaptı? İşte sebebi:

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin neden aniden çıkış yaptı? İşte sebebi:
Bitcoin neden aniden çıkış yaptı? İşte sebebi:

2/2


2/2

Tarih 15 ekim Pazartesi, güne Bitcoin’in çılgınca fiyat hareketiyle uyanıyoruz. Bu uzun zamandır hepimizin iple çektiği, görmeyi arzu ettiği bir gelişme. Bitcoin neden aniden çıkış yaptığını ve ardındaki sebeplere bakalım.

Bitcoin neden aniden çıkış yaptı?Bitcoin ve diğer kripto paralar aylarca ayı piyasasının etkisi altında adeta yatırımcısına saç baş yoldurdu. Ancak görünen o ki, BTC sonunda şeytanın bacağını kırmışa benziyor. Bu sabah yataktan arkadaşların whatsapp mesajlarıyla uyandım. Hemen blockfolio’ya baktım ve gördüğüm rakam aynen şuydu:


Bitcoin fiyatı 6,000 dolar destek noktasında tutunacak mı derken Bitfinex borsasında ve Binance borsasında haberin hazırlandığı an itibariyle +930 dolar artmış durumda. Ve bu artış sayesinde nihayet 7,000 direncini kırmış bulunuyor.

Bitcoin fiyatındaki bu ani artışın gelişi 1 dolara sabit olan tether’ın aşırı satılmasından zaten işareti vermiş. Tüm piyasa yukarıya doğru ivme içerisinde iken sadece tether’da fiyat düşüşü kendini gösteriyor.


Yatırımcılar, diğer kriptoları alabilmek için genellikle ellerindeki tether’ı satarlar. Bunun sonucunda da tether fiyatında düşme olur ve Bitcoin fiyatında da yükselme olur. Çünkü para güvenli limandan çıkıp piyasaya fon sağlar.

Bu sabahki Bitcoin fiyatındaki artış, Eylül ayından beri düşüş gösteren ve geçen hafta kaydedilen kayıpları tamamen sildi. Kripto meraklılarının umudunu tazeledi.

Sorumuzun cevabına gelecek olursak, Bitcoin fiyatındaki ani çıkışı ya da düşüşü trade botlarına bağlayabiliriz. Belirli bir fiyata yaklaşan BTC’nin alım ya da satım işlemindeki ani değişikliği trade botları körüklemektedir. Bunun sonucunda da piyasada domino etkisi oluşmaktadır.

Şu an piyasada FOMO etkisinin hakim olduğunu görebiliyoruz. Şu saatler itibariyle Bitcoin fiyatındaki bu gelişmeyi destekleyecek herhangi bir haber almış değiliz en azından şimdilik. Şu fiyatlara bakarak koinmedya olarak sizi itidalli davranma konusunda uyarıyoruz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin neden aniden çıkış yaptı? İşte sebebi: - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP)’den Bart Hamlesi! Bloomberg: Bitcoin teknik göstergeleri daha fazla düşüşe işaret ediyor Sıcak Gelişme: Kripto Para Girişiminin Kurucusu Kaçırıldı! Kripto Para Birimleri Yasal Olarak Ne Durumda? Ülkelere Göre Detaylar QuadrigaCX Olayında Enteresan Gelişmeler Yaşanmaya Devam Ediyor Flaş kripto para haberleri: Ayı piyasasında yatırımınıza değer katmak için bu haberleri kaçırmayın

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır