Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ayı piyasası Ethereum girişimlerinin işçi çıkarmasına neden oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ayı piyasası Ethereum girişimlerinin işçi çıkarmasına neden oldu
Ayı piyasası Ethereum girişimlerinin işçi çıkarmasına neden oldu


Ayı piyasası Ethereum girişimcilerinin işçi çıkarmasına neden oldu. Kripto piyasalarındaki aşağı yönlü hareketler, bu işe büyük umutlarla giren insanların kabusu olmaya devam ediyor. Yatırımcılar mecburen kemer sıkma politikası izliyor ve projelerini küçülterek insan gücünü azaltıyorlar. İşte detaylar.

Ayı piyasası Ethereum girişimcilerini zor duruma soktu

Piyasadaki blockchain tabanlı projelerin çoğu Ethereum altyapısını kullanıyor. Ne yazık ki Ethereum şuan, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1400 doların çok gerisinde. Bu da insanları bunaltıyor. Sonuç mu? İşsiz kalan insanlar..

‘‘Status’’, blockchain teknolojisi kullanan bir mesajlaşma programıdır. (Aslında pek çok başka işleve daha sahip ancak genel olarak uçtan uca mesajlaşma uygulaması olarak tanıtılabilir.) Ancak son günlerde ekonomik açıdan hiç de iyi zamanlar geçirmiyor. Ağır ekonomik yükün altından kalkamayan proje sahipleri, geçtiğimiz günlerde yayınladıkları bir bildiriyle iş gücünde %25’lik bir azaltma uygulamak zorunda kaldıklarını söylediler. Buna dayanak olarak, şirket fonlarının %80’inin Ethereum olarak değerlendirildiğini ve ayı piyasasında da, şirketin çok büyük zararlara uğradığını belirttiyorlar.


Status kurucu ortağı Jarrad Hope:

“Bugün, şirketimizin 6 aylık geleceğimizi garanti altına alabilmek için kemer sıkma politikası izleme kararı aldık. Bunu için çok üzgünüz. Ancak Fonlarımızı bu düşük değerden fiat paraya çevirmek istemiyoruz. Kripto para sektörüne ayak uyduramazsak bu ekosistemde var olamayız. Market hacmi daraldığında bizde daralmalıyız ancak bu şekilde hayatta kalabiliriz. Umarım ileri ki zamanlarda market hacmi gibi bizde şahlanırız.’’

Son sözlerYaşanan ayı piyasası, blockchaini ve kripto paraları hayatlarının merkezine koymuş insanlar için gerçekten zor bir durum. Bu süreçte yatırımcıların bir kısmı gibi bazı şirketlerde daralacak hatta iflas edecektir. Bunlar dönüşümün sancılarıdır.

İlgileneceğinizi düşündüğümüz diğer haberler

Bakkt Bitcoin vadeli işlemlerinde gecikme olmayacak. Tıklayınız.

Yıllara göre Bitcoin teknik analizi ve olası senaryolar için tıklayınız.

Bitcoin tarihinde ”kayıtsızlık-kaygı-inkar” safhalarından geçti, sıra ”panikte”…. Tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ayı piyasası Ethereum girişimlerinin işçi çıkarmasına neden oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İtalya, İlk Defa Bir Blockchain Düzenlemesi ile Kripto Dünyasına Katıldı Çin, Facebook’un Parasına Büyük İlgi Duyuyor Bitcoin’in Günlük İşlem Sayısı, MasterCard’a Çok Yaklaştı Max Keiser: JPM Coin, Bir İşe Yaramayacak Blockchain Nüfus Kontrolünde Kullanılabilir Rusya’da Yeni Yasa Tasarısı: Şüpheli Finans Siteleri Kapatılsın

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır