Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum’un Rakibi Yok

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum’un Rakibi Yok
Ethereum’un Rakibi Yok

© Reuters.  © Reuters.

ICO konusunda hala Ethereum’un rakibi olabilecek bir blokzincir projesi yok. Azalmakta olan ICO sayısına rağmen, Ethereum halen Stellar ve NEO’yu geride bırakarak tüm ICO’ların %85’inden fazlası tarafından kullanılmakta ve sektörde hâkim durumda.

Ethereum’un Rakibi KendisiBununla birlikte, üçüncü çeyrekte yükselen ICO fonlarının sayısında %80’lik azalma, en iyi ICO platformu olan Ethereum‘u tahtından indirmek için çok etkili olmadı.

Rapor, ICO pazarının hâlen ağırlıklı olarak Ethereum ERC20 token standardına bağlı olduğunu gösteriyor. Rapor ayrıca Ethereum platformundan çıkan başarılı ICO’ların %85’in üzerinde olduğunu da gösteriyor.

Ancak, rapor diğer platformlarda da artan bir token çıkışı olduğunu gösterdi. Ethereum ve onun rakibi Stellar platformunda yayınlanan ICO sayısı arasındaki fark şaşırtıcı iken, yeni platformlar için parlak bir geleceği göstermektedir.

193 ICO’nun sadece %6.5’inin Stellar‘da piyasaya sürülürken, üçüncü sırada yer alan NEO, ICO pazarının %3.6’sına ev sahipliği yaptı. Daha düşük işlem maliyeti ile daha hızlı işlem hızını sağlayan bir platform olan NEM, piyasaya sürülen ICO’larda %2.4 ile dördüncü sırada yer aldı.

Bununla birlikte, henüz EOS platformu kullanılarak piyasaya sürülen tek bir başarılı ICO bulunmuyor.

ICO Pazarının Mevcut DurumuICO pazarı, dönemden döneme doğru daralıyor. Raporda 2018 yılını karakterize eden kripto para fiyatlarının ve piyasa değerinin yavaş seyrin üçüncü çeyrekte de devam ettiği görülmektedir.

Ancak, kripto piyasasına zarar veren düşüş eğilimine rağmen, CoinGecko’nun verileri ticaret hacminin düzenli olarak arttığını gösteriyor. Bugün kullanımda olan en iyi beş kripto paranın dördü, Kasım 2017’de olduğundan daha değerli durumda. Sadece Ethereum’da kayıp var.

Rapora göre, Ethereum’un bir önceki yıla göre %22 düşüş göstermesi, büyük olasılıkla azalan ICO sayısından kaynaklanıyor. 2018’in üçüncü çeyreğinde sadece 388 ICO (193’ü başarılı olmak üzere) piyasaya sürüldü.

Şu anda market hacmi olarak 2. sırada olan Ethereum, son 24 saatte %0.52 oranında artmıştır. ETH, 20.65 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip iken 24 saatlik hacmi 1.43 milyar dolardır.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum’un Rakibi Yok - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı %75 İhtimalle 2021 Sonunda 100 Bin Dolar Olacak 40’tan Fazla Merkez Bankası Blockchain Temelli Para Birimi Üzerinde Çalışıyor Popüler Bitcoin borsası Coinbase’de inanılmaz işlem rekoru Mac Kullanıcılarını Hedef Alan Yeni Bir Kötü Amaçlı Yazılım Tespit Edildi! ABD’li Banka Yöneticileri Kripto Paralar Hakkında Konuştular Borç krizine dikkat çeken şirket: Bitcoin, 10 milyon dolar olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır