Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Caitlin Long: Bitcoin, Wyoming Eyaletinde Vergiden Muaf – Bütün ABD Bunu Takip Edecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Caitlin Long: Bitcoin, Wyoming Eyaletinde Vergiden Muaf – Bütün ABD Bunu Takip Edecek
Caitlin Long: Bitcoin, Wyoming Eyaletinde Vergiden Muaf – Bütün ABD Bunu Takip Edecek

3/3


2/3


Wall Street tabanlı firmalarda yıllarca çalışmış ve daha önce Symbiont.io’nun başkanlığını yapmış birisi olarak bilinen tecrübeli isim Caitlin Long, 2012 yılından beri aktif olarak Bitcoin topluluğunda yer almakta ve zaman zaman regülasyonlar ve vergilendirme hakkında bilgilendirmeler yapmakta.

Wyoming’i kripto para birimleri için dost bir eyalet yapma konusunda inanılmaz çaba gösteren Caitlin, geçtiğimiz günlerde Wyoming eyaleti tarafından kabul edilen bir yasa tasarısı ile buna ulaştığını ve yakında bütün ABD’nin Wyoming’i takip edeceğini vurguladı.

”… geçtiğimiz sene beş yasa tasarısı geçirdik ve yedi tanesinin daha geçeceğini umuyoruz. Aslında bugünkü komitede bunların ikisi de geçti. Bunlardan birisi aralarında en ilginç olanı. Söz konusu tasarı hizmet tokenlerini Wyoming içerisinde bir tür mülk olarak, yeni bir tip dijital mülk olarak tanımlamakta.”

Bunun Wyoming eyaleti için oldukça önemli olduğunu belirten Long, token’lerin mülk olarak görülmesi durumunda bunların federallere Wyoming içerisinde regülasyon yapma yetkisi vermeyeceğini de ifade eti. Long, yasal sebeplerden ötürü ”IRS Wyoming eyaletinden hiçbir şey alamaz” ifadesi ile gelir idaresinin de artık Wyoming içerisinde kripto paralardan vergi alamayacağını aktardı.


İlgili haber:
Wyoming’teki Bankacılık Endüstrisinin Şiddetle Karşı Çıktığı Blockchain Poliçesi, Oy Çokluğu ile Kabul Edildi

Wyoming sadece kripto para birimleri ile ilgili regülasyonlarla değil, blockchain teknolojisi ile attığı adımlarla da adından çok fazla söz ettirmekteydi. Bankalar ve buna benzer büyük ve geleneksel finansal kuruluşlara karşı sert bir tutumla ilerleyen Wyoming, ABD içerisindeki yasal cephenin öncülerinden birisi.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz tarihlerde Ohio eyaleti de bir ilke imza atmıştı.


İlgili haber:
Ohio, Vergi İçin Bitcoin Kabul Edecek Olan İlk ABD Eyaleti Oldu!

Caitlin Long: Bitcoin, Wyoming Eyaletinde Vergiden Muaf – Bütün ABD Bunu Takip Edecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Caitlin Long: Bitcoin, Wyoming Eyaletinde Vergiden Muaf – Bütün ABD Bunu Takip Edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2010’dan beri uykuda olan Bitcoin cüzdanı harekete geçti Telegram’a Kripto Para Alım Satımı Geliyor Ünlü Analistlere Göre Boğa Rallisini Doğrulayacak Kritik Bitcoin Seviyeleri Gürcistan, İzlediği Politika ile Kripto Para Girişimlerinin ‘Evi’ Olmayı Amaçlıyor Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir Litecoin yarılama (halving) LTC fiyatlarını arttırabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır