Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Kripto Paralar Zemin Kazanmada Zorluk Yaşarken, Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Kripto Paralar Zemin Kazanmada Zorluk Yaşarken, Düşüşte
Bitcoin, Kripto Paralar Zemin Kazanmada Zorluk Yaşarken, Düşüşte

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin, Güney Kore’nin düzenleme yolunu açması ve Hindistan’ın bankaları kripto para ticaretinden men etmesiyle Cuma günü düşüş yaşadı.

Bitcoin %0,94 düşüşle 6.578,80 dolardan işlem görüyor. Bitcoin son aylarda zemin kazanmakta zorluk çekerek, Aralık ayında gördüğü zirve seviye olan 20.000 dolardan neredeyse %70 geriledi.

Kripto paralar genel olarak düşerken, Perşembe günü 273 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 268 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %1,86 düşüşle 466,77 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %2,85 değer kaybederek 0,47684 dolar olurken, Litecoin %1,52 azalarak 83,346 dolar oldu.

Güney Kore’de, dijital para borsaları, Asya’daki kripto paraları yasallaştırmanın yolunu açarak, “kripto varlık borsası ve simsarlığı” olarak düşünülebilir.

Hükümetin yeni sisteme dair tüm ayrıntıları bu ayın sonunda açıklaması bekleniyor.

Diğer yanda Hindistan’da, bankalar ve finansal kurumlar herhangi bir yapay döviz işlemine dahil olmaktan men edildi. Bu yasağın piyasaların stabilize olmasına kadar devam etmesi bekleniyor.

Diğer gelişmelerde, araştırma firması GlobalData’nın bir raporundaki iddiaya göre, dijital paralar hem pahalı, hem yavaş hem de talebi karşılayacak bir ölçekte değil.

Raporun belirttiğine göre, “Visa ödeme ağı zirve bir oranda saniyede 24.000 (tps) ve bölgede düzenli ortalamada 1.500 işlemi destekleme kapasitesine sahip. Öte yanda Bitcoin, 10 tps üzerinde bir işlem oranı elde etmekte zorlanırken, bitcoin cash 60 tps civarında işlem yapabiliyor.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Kripto Paralar Zemin Kazanmada Zorluk Yaşarken, Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Meksika – Çin Hattında Yüzlerce Milyar Dolar Bitcoin ve Fiat Para İle Aklanıyor Tayvan’da 51 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Morgan Creek Ceo’sundan Bitcoin – Amazon Karşılaştırması Wall Street’in Bitcoine (BTC) Olan ilgisi Dalgalı Seyrediyor “Twitter, Bitcoin’i entegre edecek” iddiası Kripto Para Cüzdanı Üreten Ledger Hong Kong’da Şube Açacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır