Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, İngiltere Bazı Kripto Ürünleri Yasaklamayı Düşünürken, Sakin

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, İngiltere Bazı Kripto Ürünleri Yasaklamayı Düşünürken, Sakin
Bitcoin, İngiltere Bazı Kripto Ürünleri Yasaklamayı Düşünürken, Sakin

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Salı günü sakin kaldı. İngiltere, Bitcoin ve diğer dijital paralara ilişkin bazı finansal ürünlere yasak koyabileceğini söyledi.

Bitcoin %0,15 artışla 6.354,50 dolara yükseldi.

Kripto paralar genel olarak hafif düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Pazartesi günkü 205 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 203 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,18 azalışla 197,11 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %1,72 değer kazanarak 0,4487 dolar olurken, Litecoin %2,78 yükselerek 49,943 dolar oldu.

Salı günü maliye bakanı, İngiltere Bankası ve Finansal Yürütme Yetkilisi’ne ait bir rapor yayınlandı. Bu raporda, yapay para varlıklarını izlemek için geldiğinde, hükümetin alması gereken düzenleme başvurularının genel hatları yer aldı.

Rapora göre, “Komite, var olan düzenleme çerçevesi altında olan kripto varlıklar ile ilişkili risklere değinmek için alınması gerek güçlü aksiyonlar ile sonuçlandı.”

“Finansal düzenlemenin geleneksel biçimlerine yeni zorluklar teşkil eden ve var olan düzenleme çerçevesi dışında olan kripto varlıklar için, daha çok konsültasyon ve uluslararası koordinasyon gerekmektedir.”

Komitenin, kripto para varlıklarının düzenleyici yetki sınırı dahilinde olup olmadığını netleştirmek için yılın sonunda bir konsültasyon kağıdı ve perakende tüketicilere kripto tabanlı türevlerin olası yasakları üzerine 2019’da ayrı bir rapor yayınlaması bekleniyor.

Rapor, “finansal düzenlemenin geleneksel biçimlerine sunulan yeni zorluklar ve karmaşaya bakarsak, düzenlemenin bitcoin gibi döviz paraları tarafından teşkil edilen risklere anlamlı bir şekilde nasıl değinebileceğini düşünmek için daha çok zamana ihtiyaç var,” dedi.

Öte yanda Böloomberg’e göre kripto para devi Coinbase, 2018’de 1,3 milyar dolar yıllık gelir beklediğini söyledi. Şirketin geliri, ticari komisyonlardan olduğu kadar kendi mevcutlarındaki hareketlilikten de kaynaklanıyor. Bloomberg raporuna göre şirket, yılın ilk yarısının sonunda bankada yaklaşık 503 milyon dolar nakde sahipti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, İngiltere Bazı Kripto Ürünleri Yasaklamayı Düşünürken, Sakin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Diar: Kripto Para Borsalarının Hacmi Rekor Düzeyde Geriledi Bitcoin ETF’leri Bu Yılın Hayal Kırıklığı Olabilir Sirin Labs’in Kurucusu, Grin Almak İsterken Dolandırıldı! Ünlü Analist: Bitcoin’in 4.000 Dolar Düşmesini Beklemeyin! Binance’den İlginç Tweet Bitcoin 5% artışla 5.519,2 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır