Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak haber: Ripple Amex ve LianLian ile Çin pazarına giriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak haber: Ripple Amex ve LianLian ile Çin pazarına giriyor
Sıcak haber: Ripple Amex ve LianLian ile Çin pazarına giriyor

© Reuters.  © Reuters.

Ripple Amex ve LianLian vasıtasyla Dünya’nın en büyük piyasasıan adım atıyor. American Express (NYSE:AXP) ve Çinli ödeme devi LianLain önemli bir ortaklık kurma yoluna girdiler. Bu haber en çok Ripple’a yarayabilir.

Ripple, Amex ve LianLian Ortaklığından UmutluAmerican Express Çin pazarına gireceğini duyurmuştu. Yapılan araştırmalara göre 2019 yılı sonlarına doğru Çin dünyanın en büyük kredi kartıyla işlem yapan ülkesi haline gelecek. İşte böylesi önemli bir pazara girmekte geç bile kaldığını fark eden American Express Çin’in ödeme hizmetleri sağlayıcısı LianLian’la anlaştı.

Çin henüz serbest piyasa kriterlerinin uygulandığı bir ekonomi değil. Başat sektörler devlet kontrolünde iş yapabiliyor. Bu yüzden Amex-LianLain ortaklığına devletin kontrolündeki bir paydaş firma eklemlenmesi gerekmekte. İşte büyük resimdeki bu eksikliği de devletin kontrolündeki UnionPay firması tamamlayacak.

İşbirliğinin ödeme sistemlerinin ülke içinde kalması ve Çin resmi para bitimi olan CNY üzerinden yapılması şartıyla onaylandığı bildiriliyor. Bir konsorsiyum şeklinde ele alınacak girişim Express (Hangzhou) Technology Services Co. adı altında işlem yürütecek. Çin hükümetinin gerekli prosedürleri 1 yıl içerisinde tamamlaması bekleniyor.

Şunu da belirtmek gerekir ki hem American Express (AmEx) hem de Çin’li LianLian Group zamanında Ripple ile ortaklık anlaşmaları yapmıştı. Her iki ödeme hizmet sağlayıcısı firması da RippleNet ağına dahil.

RippleNet’in ÖnemiAmEx’in geçtiğimiz yılın sonlarında RippleNet’e dahil olma amacı küçük ve orta boy işletmelere ucuz ve kolay yoldan fon aktarımı yapabilmek. LianLian ise 150 milyon müşteriye hizmet sağlayan bir firma olarak RippleNet ağına bu yılın Şubat ayında dahil olmuştu.

Bu gelişme esasen Ripple’ın sınır ötesi ödemeler konseptinde girmeyi en çok arzuladığı Çin pazarına adım attığı manasına da geliyor. Yukarıda görmüş olduğunu gönderi de Ripple’ın bu arzusunu açığa çıkarır mahiyette.

Çin birçok konuda olduğu gibi kripto para konusunda da sıkı kanuni disiplinlere sahip bir ülke. Ripple firma olarak doğrudan değil ama bu prtaklık kanalıyla bu pazara adım atmış oldu. Bu ortaklık zamanla xCurrent ve xVia gibi blockchain tabanlı hizmetlerin ülkede kabul görmesine vesile olabilir. İşte o zaman XRP’nin ülke genelinde aktif olarak kullanılacağı günleri de görmüş oluruz. Ripple Amex ve LianLian üzerinden büyük bir pazarı eline geçirebilir.

Twitter’da Dr. T müstear adıyla yazan kripto uzmanının da belirttiği üzere anlaşmayı yapan tüm taraflar sınır-ötesi ödeme kanallarına ihtiyaç duyuyor. Bunu global bankacılık sistemi ile gerçekleştirmek hem pahalı hem hantal. İşte burada aktif bileşen olarak RippleNet ön plana çıkıyor.

Ripple Ürün Yöneticisi Craig DeWitt:

Ripple’ın geniş ortaklık ağı bankalar, finans kurumları veya dijital cüzdan sahipleri için doğrudan ilişkili olmadıkları paydaşlara kaynak aktarmalarının yolunu açıyor. Bu çök önemli çünkü günümüz dünyasında parayı aktarmak için zincir halinde toplanmış bir grup ikili ilişkiye ihtiyacınız var. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey ise RippleNet ağına dahil olmak.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak haber: Ripple Amex ve LianLian ile Çin pazarına giriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma, Ana Akım Medyanın Bitcoin’e Karşı Olan Ön Yargısını Açığa Çıkardı Binance Coin İle Kritik Döneme Giriliyor Ünlü Yatırımcı: Bitcoin ve EOS, Şu Anda En Mantıklı Yatırımlar QuadrigaCX CEO’su Ölümünden 12 Gün Önce Vasiyetini Yazmış Bitcoin ve Tether balinalarından baş döndüren transferler Mark Yusko’dan Bitcoin yorumu: İnsanlar değersiz şeyleri çalmazlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır