Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Harvard Profesörü: Bitcoin 100 Dolar da Olabilir 100 Bin Dolar da

Ana Sayfa » GÜNCEL » Harvard Profesörü: Bitcoin 100 Dolar da Olabilir 100 Bin Dolar da
Harvard Profesörü: Bitcoin 100 Dolar da Olabilir 100 Bin Dolar daHarvard Üniversitesi’nde görev alan ekonomi uzmanı Kenneth Rogoff, Bitcoin ve genel olarak diğer kripto paraların “lotodan pek de farklı olmadıklarını” düşünüyor.

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) eski ekonomistlerinden olan ve günümüzde Harvard Üniversitesi’nde görev alan Rogoff, Pazartesi günü kripto paralarla alakalı yeni bir yazı yayınladı.

Rogoff, yayınladığı bu yazıda kripto para piyasasının oldukça dengesiz olduğunu vurguluyor. Kripto paraların bundan birkaç ay önce gayet iyi durumda olduklarını ancak artık çöküşe geçtiklerini belirten Rogoff, piyasanın zaman içerisinde sıfırı göreceğini düşünüyor.

Bitcoin Açıklamaları

Kripto para piyasasının yakın gelecekte sıfırı göreceğini ve tamamen değersiz hale geleceğini düşünen Rogoff, Bitcoin hakkında daha kapsamlı yorumlarda bulunuyor.

Rogoff’a göre bu tarzdaki kripto paralar çeşitli yasa dışı işlemlerde kullanılabiliyorlar. Rogoff’un açıklamalarına göre bu durum, kripto paraların geniş çaplı kullanımlarını ciddi ölçüde engelliyor.

Rogoff, Dünya genelindeki düzenleyicilerin kripto paralara bakışı hakkında şöyle bir yorum yapıyor:

“Düzenleyiciler artık vergi kaçakçılığında ve diğer yasa dışı işlemlerde kullanılan kripto paralara göz yummamaya başlıyorlar. Bunun yanı sıra İsveç ve Çin gibi ülkelerin merkez bankaları, kendi dijital paralarını oluşturabileceklerinin farkındalar. Özel sektör yeni tarzda paralar üretmeye devam edebilir ama hükümetler zamanı gelince bunları düzenlerler.”

Rogoff’un düşüncelerine göre yasal bağlamdaki bu belirsizlik, Bitcoin’i sayısal lotodan farksız hale getiriyor. Kendisinin açıklamalarına göre Bitcoin uzun vadede 100 dolara da gerileyebilir, 100 bin dolara da çıkabilir.

Harvard Profesörü: Bitcoin 100 Dolar da Olabilir 100 Bin Dolar da isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Harvard Profesörü: Bitcoin 100 Dolar da Olabilir 100 Bin Dolar da - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Bitcoin fiyat manipülasyonu, XRP’nin likiditesi ve daha fazlası… Almanya’da Bitcoin baskını: 6 kişi tutuklandı Flaş kripto para haberleri: Bitcoin ve XRP’yi satın alın diyen analist, TRON ve EOS’un piyasadaki üstünlüğü ve daha fazlası… Sıcak Gelişme: Beklenen Bitcoin ETF Başvurusu Geri Çekildi Wyoming, Bitcoin Sahiplerine Tam Mülkiyet Hakkı Tanıyan İlk Eyalet Oldu! Bu dev şirkette çalışanların Bitcoin sahibi olması yasak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır