Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin için 3500 Dolara Kadar Kademeli Düşüş Öngörülüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin için 3500 Dolara Kadar Kademeli Düşüş Öngörülüyor
Bitcoin için 3500 Dolara Kadar Kademeli Düşüş Öngörülüyor

2/2


2/2

Kripto uzmanı olan Crypto Thoreau Bitcoin için 3500 dolara kadar kademeli düşüş öngörüsünde bulundu. Peki gerekçeleri nelerdi? Bu senaryonun gerçekleşme ihtimali nedir?

Bitcoin için 3500 Dolara Kadar Kademeli Düşüş SenaryosuEvet Bitcoin uzun zamandır 6.000 dolar desteğini muhafaza ediyor. Lakin bu durum –ünlü bir kripto uzmanına göre- hakim ayı piyasasının dinamiklerini durdurmak için yeterli değil.

20bin takipçili Crypto Thoreau son tweetlerinde çok tartışılacak bir senaryodan bahsetti. Bitcoin için 3500 dolara kadar kademeli düşüş öngören kripto uzmanı analizine geçmişteki fiyat hareketini şahit gösterdi. Bitcoin fiyatı 2013’te aynı 2017’deki gibi FOMO etkisiyle yeni zirveler yakalamıştı. Lakin bu çıkışın bir inişi yani teknik tabirle bu itki dalgasının bir de düzeltmesi olacaktı.


2014 yılı başından başlayarak 2015 ortalarına değin uzanan bu düşüş seyirli periyot tam 626 gün sürdü. Günlük tabloda 626 mum grafiğine tekabül eden bu iniş seyri eğer günümüze uyarlanacaksa daha gidecek yolumuz var demektir. Eğer Bitcoin’deki değer kayıp oranı da muhafaza edilecekse fiyatlar %83 kayıpla 3500 doları görecek demektir. Grafiğe göre zamanlama ise 2019’un ortalarını gösteriyor.

Bizzat analizi yapan uzmanın da belirttiği gibi bu yanlızca bir teori. Yani fikir jimnastiği. Böylesi yorumlar analize farklı bakış getirmesi açısından zihin açıcıdır. Lakin 2014’te yaşanan süreçle şu an 2018’te yaşadığımız sürecin parametreleri aynı değil. 2014 yılının tamamı 2015’in ise büyük çoğunluğu FUD ve negatif söylentilerin esiri olmuştu. Ayrıca o dönem Bitcoin tarihinde eşine bir daha rastlanmayan Mt.Gox hack skandalına sahne olmuştu.

Piyasa bugüne nazaran çok daha küçük olduğu için volatilite daha vahşiydi. Toplumsal kabul ve bilinirlik az düzeydeydi. Hatta o günlerde şu an sıkça tartıştığımız regülasyonların neredeyse hiçbiri yoktu. Bugün artık kurumsal yatırımcıların bile adım attığı bir piyasadan bahsediyoruz. Borsaların daha güvenli, yatırımcının daha bilinçli olduğu zamanları yaşıyoruz. Her ne kadar volatilite hala yüksekse de o güne nazaran o daha stabil.


Bitcoin Teknik Durum Değerlendirmesi

Yukarıdaki grafikte bu yıl 6.000 direncine toplamda yapılan 5 kırma denemesini görüyorsunuz. Son denemeden sonra ise geri yükselme yerine yatay seyirde hareket ettiği görülüyor. Ayılar ne zaman desteği kırmaya çalışsa boğalar açılan delikleri geri tamir ettiler. Lakin 9 ay boyunca devam eden alçalan üçgen formasyonunun artık sonundayız. Grafik fiyatı seçim yapmaya zorluyor. Ya aşağı yönlü kırılacak ya da yukarıya doğru fırlama hareketi göreceğiz.

Crypto Thoreau’ya göre fiyatlar aşağı yönlü kırılacak. 6000 desteği kırıldığında 4500 seviyesine kadar başka destek görünmüyor. Önce 4500 orta vadede ise 3500 dolar öngörüsünde bulunan kripto uzmanına göre bu senaryo gerçekleşirse işler karışacak. Çünkü o seviyelerde Bitcoin madenciliği karlı olmaktan çıkacak. Fiyatların düşme eğiliminde olduğunu gören kurumsal yatırımcı ise sektöre girmekten vazgeçecek.

Bu şartlar altında boğalar ne yapıp edip Bitcoin’i 6000 dolar seviyesinin üstünde tutmanın çaresini bulmalılar.

Bitcoin Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin için 3500 Dolara Kadar Kademeli Düşüş Öngörülüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Yatırımcılarına Uyarı Son Haftaların En Göze Çarpan Kripto Parası: Binance Coin (BNB) Madencilere Elektrik Kesim Şoku! Bitcoin, Tayland ve Malta Kripto Düzenleme Tasarısını Geçirince Yükseldi Ukraynalıların Kripto Gelirlerinin Yüzde 19.5’ini Vergi Olarak Ödemesi ”Tavsiye Ediliyor” Binance Kripto Para Borsası, Ethereum Hard Fork’unu Desteklediğini Duyurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır