Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Hashpower, Yüzde 70 Piyasa Düşüşüne Rağmen, Mayıs Ayından Beri İki Katına Çıktı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Hashpower, Yüzde 70 Piyasa Düşüşüne Rağmen, Mayıs Ayından Beri İki Katına Çıktı!
Bitcoin Hashpower, Yüzde 70 Piyasa Düşüşüne Rağmen, Mayıs Ayından Beri İki Katına Çıktı!


Tom Lee tarafından yönetilen Wall Street tabanlı bir yatırım firması Fundstrat, Bitcoin‘in hashpower oranının Mayıs ayından beri ikiye çıktığını duyurdu.

Fundstrat bünyesinde analist olarak çalışan Sam Doctor, konu hakkında açıklamalarda bulundu:

”BTC ayı piyasasına rağmen, Hashpower Mayıs ayından beri iki katına, 57 EH/s seviyesine çıktı.”

Madencilikte Muazzam Bir Artış Var
Şubat ayından beri, kripto para piyasasının değeri %80’den daha fazla düşüş yaşadı sırf bu düşüş yüzünden bir zamanların en ünlü ekonomik balonu olan dot-com’un %78 oranındaki değer kaybını bile geçti.


İlgili haber:
Kripto Para Piyasası, Dünyanın En Büyük Ekonomik Balonlarından Dot-Com’u Geride Bıraktı!

Bitcoin madenciliğinin zorluğu, lider kripto para biriminin ne kadar hashrate’e sahip olduğuna göre değişmekte. Eğer daha az insan Bitcoin madenciliği yapıyor olsaydı, o zaman Bitcoin madenciliğinin zorluğu da daha az olurdu. Ancak daha fazla insan BTC madenciliğine başladığı için, ağın hashrate’i de artışa geçiyor ve bu sayede Bitcoin madenciliğinin zorluğu da paralel olarak yükseliyor.

Zorluk yükseldiğinde de yeni bloklar bulmak zorlaşıyor ki sonunda madencilerin gelirleri azalıyor. Bitcoin’in blok ödülü her dört yılda değişiyor ve bu nedenle BTC madenciliğinden elde edilen gelirdeki uyuşmazlık da genellikle piyasadaki volatilite yüzünden bu kadar yüksek çıkmakta.

Eğer blok ödülleri dört yıl boyunca aynı kalsa ancak zorluk artmaya devam etseydi, madencilerin ve madencilik merkezlerinin masrafları için daha az BTC yeterli olabilirdi.

Ancak, geçtiğimiz beş ay boyunca, Bitcoin hashrate’i iki katına çıktı ve mevcut ayı piyasası bunu hiç mi hiç etkilemedi. Bu da teknik olarak madencilerin ayı piyasasında olmalarına ve daha düşük gelir elde etmelerine rağmen, hala yılmadan ve inatla madencilik kaynaklarını genişletmek istedikleri anlamına geliyor.

Bitcoin Hashpower, Yüzde 70 Piyasa Düşüşüne Rağmen, Mayıs Ayından Beri İki Katına Çıktı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Hashpower, Yüzde 70 Piyasa Düşüşüne Rağmen, Mayıs Ayından Beri İki Katına Çıktı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler Bitcoin borsası Coinbase’de inanılmaz işlem rekoru Uzman Görüşü: Ethereum Tahtını Bu Projelere Kaptırabilir STO Nedir? Verge XVG yeni ortaklar ile piyasaya tekrar dönüş yapıyor Bitcoin, Kripto Savunucusunun Colorado Valisi Seçilmesiyle Yükseldi Lider kaldıraçlı Bitcoin borsası, üç farklı ülkede yasaklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır