Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Davaları’nda Büyük Artış: Peki Sebep Ne?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Davaları’nda Büyük Artış: Peki Sebep Ne?
Kripto Para Davaları’nda Büyük Artış: Peki Sebep Ne?

© Reuters.  © Reuters.

Hukuk analiz firması Lex Machina’nın yayınladığı son rapor, kripto paralar ile ilgili enteresan bir gerçeği ortaya koydu. Buna göre, kripto para ile alakalı davaların sayısı, 2018’in ilk iki çeyreğinde, 2017’ye kıyasla tam üç katlık bir artış gösterirken, raporda bu trendin böyle devam etmesi halinde, 2017 rakamının 6’ya katlanacağı bilgisi de okuyucular ile paylaşıldı.

Kripto para ile ilgili işler hakkında Amerika’da açılan davaların, 3’te 1’inin SEC tarafından açıldığı belirtilirken, SEC başkanı Jay Clayton’un sektörde süre gelen sahtekarlık ve dolandırıcılık vakalarına göz açtırmamaya karar vermesinin bunda büyük payı olduğu tahmin ediliyor.

Otoriteler, bu davaların sayısında yaşanan artışın bir diğer sebebinin de Bitcoin fiyatındaki yükseliş olduğunu ifade ediyor. Örneğin 2017’nin son çeyreğinde toplamda 7 dava açılmışken, boğa sezonunun ertesi olan 2018 ilk çeyreğinde bu rakamın 4 katına çıktığı açıkça görülüyor.

Firmadan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”2018’in ilk çeyreğinde ve ikinci çeyreğinde kripto para ile ilgili şirketlere açılan davaların sayısında rekor bir artış yaşandı. Bunda etkisi olan şeyler tabii ki de fiyat artışı ve politikanın katılaşması olarak görülebilir. 2017’nin son çeyreğinde 7 dava varken, bu rakam 2018’in ilk çeyreğinde 22’ye, ikinci çeyreğinde ise 23’e kadar çıktı. Bu şekilde devam ederse, 2018 sonundaki dava sayısının, 2017’yi 6’ya katlayacağını düşünüyoruz.”

Ripple Labs ve Bitconnect’in aralarında bulunduğu birçok dev şirkete karşı bu yıl içinde dava açılmıştı. Dolandırıcı olmakla suçlanan Bitconnect ile ilgili Kentucky’de bir dava görülüyor.

Kripto Para Davaları’nda Büyük Artış: Peki Sebep Ne? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Davaları’nda Büyük Artış: Peki Sebep Ne? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinflux Kripto Para Borsasının Sahibi, Suçlu İadesi İle ABD’ye Gönderilecek Düzenlenen Operasyon ile Dev Örgüt Çökertildi! Bitcoin Ödemesi Alıyorlardı Binance Beklentileri Karşılamayan Kripto Paraları Liste Dışı Etmeye Devam Edecek Ünlü Figür: “XRP, Bitcoin’den Daha İyi Bir Seçim” Wall Street Devi 7 Milyar Dolarlık Bitcoin Kârından Oldu, BTC, Ripple (XRP), Tron, Ethereum, Cardano, IOTA ve VeChain’e Dair Son Dakika Gelişmeleri Bitcoin 10.000$ Seviyesinin Üzerinde Kalabilmek İçin Çabalıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır