Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CME Bitcoin Vadelileri Yüzde 41 Artış Yaşadı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » CME Bitcoin Vadelileri Yüzde 41 Artış Yaşadı!
CME Bitcoin Vadelileri Yüzde 41 Artış Yaşadı!

2/2


2/2


Geleneksel finans yatırımcıları Bitcoin‘in dibi bulacağını ve değersiz hale geleceğini iddia ederken, CME tarafından yayınlanan üçüncü çeyrek raporu bunun tam aksini gözler önüne sermekte. Hazırlanan rapora göre CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri 2018 yılının üçüncü çeyreğinde %41 gibi bir artış ile adeta patlama yaşadı.

Bitcoin Vadelilerinin Hacmi Ciddi Artış Yaşadı
Ayı piyasası hala etkisini yitirmemiş bir gerçeklik ancak yatırımcılar ufak işlemlerle yine kripto para sektörüne yatırım yapmaya devam etmekte. CME tarafından yayınlanan Bitcoin Vadeli İşlemleri Likidite Raporuna göre, söz konusu yatırım aracı üçüncü çeyrek boyunca da hız kesmeden büyümeye devam etti ve ikinci çeyreğe kıyasla %41 arttı.

Bunun yanı sıra açık sözleşme sayısı da üçüncü çeyrekte %19 arttı.


Aslında bu büyüme olumlu olsa da, ikinci çeyrek ile üçüncü çeyrek raporları kıyaslandığında, biraz gerileme olduğunu görmek mümkün. Ancak yılın büyük bir bölümünün ayı piyasası etkisinde olduğu düşünülürse bu pek de sürpriz sayılmıyor.

CME geçtiğimiz Temmuz ayında yayınladığı ikinci çeyrek raporunda, birinci çeyreğe kıyasla vadeli işlemlerde %93 gibi inanılmaz bir yükseliş elde ettiklerini belirtmişti. Aynı oran ilk çeyrek raporunda sadece %58 gibi bir yükselişe sahipti.

Bir çok haber sitesinde alt koinlerin de kendilerine özel vadeli işlemlerinin çıkabileceği belirtilse de, CME yetkililer Bloomberg kaynağına yaptıkları açıklamada şu için ek bir kripto para vadeli işlemleri düşünmediklerini ifade etmişlerdi.

CME Bitcoin Vadelileri Yüzde 41 Artış Yaşadı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CME Bitcoin Vadelileri Yüzde 41 Artış Yaşadı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Şirketi Circle, Yatırım Platformunu Satın Almayı Başardı “Herkesin gözü Bitcoin ETF’sinde ama asıl önemli olay Bakkt” Ripple, Koreli kripto para platformuyla kurduğu iş birliğini genişletiyor Ethereum Foundation, Ethereum Classic’e 150.000 Dolarlık Bağış Yaptı! Bitcoin Fiyatı Yükseliyor! Kripto Para Fonları 1 Milyar+ Dolar Değerlemeye Ulaştı! Barry Silbert: Yaptığımız #AltınıBırak Reklam Filmi, 1 Milyon İzlenmeye Ulaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır