Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin geri dönüş mücadelesi veriyor.

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin geri dönüş mücadelesi veriyor.
Bitcoin geri dönüş mücadelesi veriyor.


Son dönemde ayılardan aldığı ağır kayıpları telafi etmek isteyen Bitcoin geri dönüş mücadelesi veriyor. 2017 yılının son çeyreğinde gerçekleşen etkileyici boğa koşusuna istinaden Bitcoin için yıl başında yapılan öngörüler oldukça yüksekti. Ancak, bu öngörü ve beklentiler son ayı piyasası eğilimi ile değişti.

Bitcoin geri dönüş mücadelesi veriyor.2017’nin sonlarında birçok kripto-para birimi uzmanı ve analist, 2018 senesi için Kripto paralarda büyük fiyat işareti öngörülerine sahipti. Ancak, bu gerçekleşmediği gibi artık 50.000 dolar ve üzeri gibi uçuk rakamları telaffuz eden de kalmadı. Son zamanlarda yaşanan bu gelişmeler ışığında Kripto para piyasasının ve Bitcoin değerinin zayıf performansına neler etki etmiş bunlara bir göz atalım.


Piyasayı etkileyen faktörler ve Bitcoin geri dönüş mücadelesi

Piyasayı maniple eden büyük oyuncularPiyasada bazı analistler Bitcoin piyasasını maniple eden büyük oyuncuları suçluyor. Yani balinalar. Bazı analistler ise büyük oyuncuların fiyatın gördüğü düşüş eğilimine etkisinin söylendiği gibi olmadığını ifade ediyor. Bitcoin fiyatı, geçmiş dönemde bazı aylarda 10.000 doları aşmak için mücadele etti. Ve bu fiyat aralığına yaklaştığı veya bu fiyatlardan Bitcoin geri dönüş yaşadığı zamanlarda varlıklarından kar etmek isteyen Bitcoin sahiplerinin birçoğu bu değer aralığında ellerindeki varlığı sattı.

Meydana gelen düşüş eğilimi sonrası, diğer Bitcoin sahipleri daha fazla zarardan kaçınmak için varlıklarını satmakla piyasada domino etkisi oluşturuyor. Dolayısıyla Bitcoin için ayı piyasası başlamış oluyor. Fiyat, fiyat eğrisinin belirli bir seviyesine ulaştığında, Büyük oyuncular, bunu fırsat bilip düşük fiyatlardan satın almak için pazara geri dönüyorlar. Galiba Bitcoin geri dönüş için Büyük oyuncuların sahneye tekrardan çıkmasını bekleyecek.

Devletlerin baskısıBitcoin’in performansına etki eden diğer bir faktör de, hükumetler ile kripto para piyasası arasındaki çatlaklar. Bitcoin merkeziyetsiz ve hükmet manipülasyonlarından bağımsız olsa da, kripto para birimine karşı yapılan politikalar fiyatını etkilemektedir.

Yılın başında, birkaç ülke kripto para birimlerinin faaliyetlerini yasaklamaya karar verdi. Güney Kore, Çin ve diğer hükümetler, kripto paraları adeta çökertmek için güçlerini birleştirdi. Çin hükumeti geçtiğimiz günlerde online kripto-para haber bültenlerinin kapatılması talimatı verdi. Ayrıca Kripto paralar ile ilgili fiziksel olarak herhangi bir şekilde barındırılmasını da yasakladı.

Bunlar, Bitcoin geri dönüş mücadelesini ve fiyat eğrisini etkilemiş olsa da, topluluk hala, varlığın yıl bitmeden üst seviyeye geri döneceğine inanıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin geri dönüş mücadelesi veriyor. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için ‘Aralık seviyeleri tekrar test edilebilir’ uyarısı Fork savaşı devam ediyor: Ama borsalar BCHABC’yi “BCH” olarak etiketliyor Dev iddia: Apple telefonlarına Ripple (XRP) desteği geliyor! Analistlerde Bitcoin ve Altcoin Tahmini! Son Dakika: Ripple, Ethereum, TRON, Stellar, EOS ve Litecoin Haberleri Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Kararı Sonuçlanıyor Moskova’da Direk Nakit Para ile Bitcoin Satışının Hacmi 50 Milyon Doları Aştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır