Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

TRON’un günlük işlem hacmi artmaya başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » TRON’un günlük işlem hacmi artmaya başladı
TRON’un günlük işlem hacmi artmaya başladı

© Reuters.  © Reuters.

TRON’un günlük işlem hacmi artmaya devam ediyor. Ekim ayında Ethereum’un günlük işlemlerinde % 3 artış olurken, Tron, Ethereum’u başarılı bir şekilde geride bıraktı. Aylık işlem hacminde % 58 artış sağlayan TRON’un günlük işlem hacmi neden artıyor?

TRON’un günlük işlem hacmi neden artıyor?Tron (TRX) gibi, önemli kripto para birimleri sınır ötesi fon işlemlerinde kolaylık sağlar. Ancak, daha gelişmiş dijital varlıklar yaratıldıkça, platformların yüksek hacimli işlemlerin üstesinden gelmesini sağlayan Dapps ve benzeri akıllı sözleşmelerin kullanım durumlarının arttığını görüyoruz.

Ekim ayında Ethereum’un günlük işlemlerinde % 3 artış olurken Tron günlük işlemlerde, Ethreum’u başarılı bir şekilde geçti. Hatta aylık işlem hacminde % 58 artış elde etti. Mainnet‘i birkaç ay önce piyasaya sürdüğü göz önüne alındığında, Tron için böylesi bir artış büyük bir başarıdır. TRX topluluğu bu artışı dün twitterdan şöyle duyurdu:

Tron ağında başlatılan Dapps’ler sayesinde TRON’un günlük işlem hacmi bugünkü seviyeye ulaşmıştır. Bununla birlikte, Tron’un günlük işlemlerindeki son artış, Tronbet ve Tron blockchain’inin sayısız ortaklığı sonucunda gerçekleşmiştir. Baidu ile yakın zamanda gerçekleştirilen ortaklık da bu önemli ortaklıklardan yalnızca biridir.

Bu ayın ortasında Tron Vakfı Tronbet’i resmi twitter hesabından duyurmuştu:

https://twitter.com/hashtag/TRON?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw

Tron ağında 50.000’den fazla işlem gerçekleşti!Tronbet piyasaya sürüldüğünden beri, her geçen gün daha fazla insanı kendine çekti ve TRON’un işlem hacmi artmaya başladı. Tron platformunda tek bir günde 500.000‘den fazla işlem gerçekleşti. Tronbet’in Lansmanından sonra üç gün içinde, ortalama günlük işlem sayısı 500.000- 600.000 arasında olan Ethereum‘u geçti.

Genellikle, artan işlem sayısı herhangi bir blockchain ağının başarısını gösterir. İşlem sayısı ne kadar artarsa, platformun başarısı da o kadar yüksek kabul edilir. Bunu göz önünde bulundurarak, bir blockchain ağı, artan işlem sayısına rağmen aksaklık göstermeye başlarsa, blockchain’in yetersiz olduğu sonucuna varılır.

Daha önce, Bitcoin ve Eterum gibi diğer blockchain ağları da, daha fazla sayıda işlem yapma yeteneğinden yoksun olması nedeniyle birçok eleştiriye maruz kaldı. Evet, BTC ve ETH, ağlarını ve hizmetlerini güçlendirmek için programlar geliştiriyor olsa da, yatırımcılar daha fazla ölçeklenebilir blockchain ağ modelleri arıyor. Ve Tron bu modellerin bir parçası olacak gibi görünüyor.

Tron’un Ekim ayı ortalama işlem sayısı, % 75 oranında arttı ve şu anda Tron ağında saniyede 2000’den fazla işlem yapılabiliyor. Saniyede çok sayıda işlem gerçekleştirme yeteneği, Tron’u dünya çapında Dapps geliştiricilerinin gözdesi haline getirmektedir.

Tron ağına daha fazla Dapps ekleniyor!Tron’un ağına daha fazla Dapps geliyor. Tron’un başarılı ölçeklenebilirliğinden etkilenen bazı Ethereum Dapps’leri Tron’un blokchain sistemine geçti.

Yakın bir zamanda Tron ağında başlatılan ilk oyun 300 milyon TRX ödemesine ulaştı. Dahası, Bitguild adlı bir oyun platformu, en son oyununun çok yakında Tron ağında oluşturulacağını söyledi. Bununla birlikte, TRON’un işlem hacmi artmaya devam ederse, Kasım ayında elde edilen başarının bir tekrarını görebiliriz.

Yazının hazırlandığı esnada, piyasa değeri 1.5 milyar dolar olan TRX, % 0,92’lik bir artışla 0.022774 $’dan işlem görüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

TRON’un günlük işlem hacmi artmaya başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Bitcoin Balinaları Uyanıyor: Bu BTC Fiyatı İçin Ne İfade Ediyor? Ethereum 16% düşüşle 299,08 seviyesinin altına geriledi ABD ve Çin Gerginliği Küresel Piyasayı Etkilemeye Devam Ediyor Sıcak Gelişme: Binance Tether Para Çekim İşlemleri Kısa Süreli Askıya Alındı Ekran Kartı Hashrate Hesaplama Tim Draper: Kripto Para Birimleri, İtibari Para Piyasasının Yarısını Tüketecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır