Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA; 5 Eylül, Fiyat Analizi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA; 5 Eylül, Fiyat Analizi
Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA; 5 Eylül, Fiyat Analizi

© Reuters.  Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA; 5 Eylül, Fiyat Analizi© Reuters. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA; 5 Eylül, Fiyat Analizi

Fiyat Analizi; Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA

Altın, ABD doları ve Japon Yeni gibi geleneksel güvenli limanların yanı sıra, kripto para birimleri de ekonomik krizlerden ötürü Türkiye ve Venezüella’da varlıklarını hissettirdi.

Bu ülkelerdeki kriz anlarında artan ticaret hacmi, bir sonraki büyük ekonomik krizin dünyaya yayılması, kripto para taleplerinin daha yüksek seviyelere doğru yükseleceğine işaret ediyor.

Çin ve ABD, küresel ekonomiye zarar veren bir ticaret savaşının eşiğinde. Kontrol edilmezse, tam bir kriz içine girebilir. Bu nedenle, bunun dijital para birimlerinin altına bir zemin koyacağına inanıyoruz.

Çoğu hükümet ve düzenleyiciler kripto para piyasalarına göz kulak olurken, dikey bir ralli beklemiyoruz. Fiyatların kademeli olarak artması muhtemeldir, bu da sanal para birimlerinin uzun vadeli büyümesi için iyi bir durum.

BTC / USD

Bitcoin, yukarı yönlü doğru devam ederek, direnç gibi davranabilen %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine kapandı.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor, bu da boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Bir yükseliş crossover mevcut ralli için daha fazla güç sağlayacaktır. Eğilim çizgisinin altında kırılırsa Bitcoin ivme kaybedecektir.

20 günlük EMA, bir düşüş için güçlü bir destek olarak hareket edecektir. BTC / USD çifti, 8.000 $ ‘ın üzerine ve 8,566,40 $ üst seviyesine yükselebilir.

Traderlar long pozisyonlarını tutabilirler, ancak stoplar ile karlarını yükseltebilirler. Bitcoin 6,955,79 $ seviyesinin altına düşerse durum negatif olur.

ETH / USD

Ethereum, 11 Ağustos’tan beri simetrik üçgen içinde işlem görüyor. Üçgenden ayrıldıktan sonra bir sonraki hareketine başlayacak.

ETH / USD çifti düşüş trendinde fakat üçgenden yukarı yönlü çıktığında 358 $ seviyesine çıkabilir. 20 günlük EMA düz olsa da, 50 günlük SMA hala düşüş gösteriyor.

Ethereum, 24 Mayıs’tan beri 50 günlük SMA’dan ikna edici bir şekilde kırılmamıştır ve bu nedenle, bu sert bir direnç olarak hareket edecektir. Fiyat 50 günlük SMA’yı ölçeklendirdiğinde durum pozitif olur.

Eğer fiyat simetrik üçgenden ayrılırsa, 14 Ağustos’un en az bir tekrarı mümkün olabilir.

XRP / USD

Ripple, 18 Ağustos’tan bu yana 0.31-0.37390 $ arasında konsolide oldu. 20 günlük EMA ve 50 günlük SMA aşağı yönlü seyrederken, satışların düştüğü de görülüyor.

XRP / USD çifti, boğa aralığı üst sınırının hemen üstünde olan 50 günlük SMA’nın üzerine çıkıp devam ederse, trendde bir değişme belirtisi gösterecektir. Baştaki ilk hedef düşüş trendinden, 0,50 $’a bir ralli.

Traderlar, 50 günlük SMA’nın üstünde kapatabilir ve Stop-Loss emirlerini 0,309 $ seviyesinde tutabilirler. Eğilim henüz değişmediğinden, sadece geri çekmeyi yakalamaya çalışıyoruz. Bu nedenle, konum boyutunu normalin %50’sinde tutmayı öneriyoruz.Fiyat aralığın altından kırılırsa, alt seviyelerin tekrar test edilmesi olasıdır.

BCH / USD

Bitcoin Cash, 15 Ağustos’tan 31 Ağustos’a kadar dar bir aralıkta sıkıştıktan sonra, 1 ve 2 Eylül’de keskin bir artış gösterdi ve düşüş trendini kırdı.

BCH / USD çifti şu anda 50 günlük SMA’da dirençle karşı karşıya. Boğalar 50 günlük SMA’dan ayrılırsa, 880 $ ‘lık bir ralli olasıdır. 50 günlük SMA düz döndü, 20 günlük EMA yavaş yavaş yükseldi. RSI ayrıca yukarı doğru bir hamle olasılığını artıran pozitif bölgeye girdi.

Bu nedenle, traderlar 670 $ ‘ın üzerinde bir pozisyonu 470 $’ lık bir stop loss emriyle başlatabilirler. Aşağı yönde, 20 günlük EMA güçlü bir destek olarak hareket edecek gibi görünüyor.

EOS / USD

EOS, 1 Eylül’de 50 günlük SMA’nın kapandığı zaman satın alma düşüncemizi tetikledi. Ancak, beklediğimiz gibi hız kazanmadı.

EOS, son üç gün boyunca 50 günlük SMA’ya yakın bir şekilde konsolide oldu. 20 günlük EMA, 50 günlük SMA düz kalırken, kısa vadede boğalar için avantaj sağladı.

7,55 $ ‘ın üzerindeki bir kesintide, EOS / USD çifti hızla 9 $’a yükselebilir. Aşağı yönde, 20 günlük EMA ile 5.65 dolar arasındaki bölge güçlü destek olarak hareket etmelidir. Grafik paternleri olası bir trend değişikliğine işaret ettiğinden, trader’ların pozisyonlarını belirlenen stoplarla tutmasını öneriyoruz.

XLM / USD

Stellar’da işlemler değişen bir aralıkta kaldığından, traderlar nispeten daha az zarar gördü. Her iki hareketli ortalama düzleştirilmiş ve RSI da bir denge durumunu doğrulayan seviyeye yakın.

Aralığın bir kopuşu 0.3157505 $ ‘lık bir patern hedefine sahip, ancak biz ralli ile fiyatın 0,35 $’ a çıkmasını bekliyoruz. XLM / USD çiftinin aralıkta kalma süresi uzadıkça, nihai kopma da o kadar güçlü olacaktır.

Düşüş trendi çizgisi küçük direnç gösterebilir, ancak bunun kolayca geçilmesini bekliyoruz. Bu nedenle, 27 Ağustos’ta başlayan satın alma işlemimizi sürdürüyoruz.

LTC / USD

Litecoin, dönüş sinyalleri veriyor ve şu anda düşüş trendini ve 50 günlük SMA’yı kırmaya çalışıyor. Başarılı olursa, hızlı bir şekilde 74 $’a çıkabilir. 50 günlük SMA düzleşirken, 20 günlük EMA ortaya çıktı. Bu, boğaların yakın vadede üstün ellere sahip olduğunu göstermekte.

Eğer LTC / USD çifti üç gün boyunca 74 $ ‘ın üzerinde seyrederse, fiyatın 94 $’ a çıkma ihtimali artar. Kısa vadeli traderlar, uygun duruşlarla uzun pozisyonlar kurmaya devam edebilir.

Ayılar yukarıdan gelen dirençleri savunurlar ve fiyatlar 58 $ seviyesinin altına düşerse, boğa ön görümüz geçerliliğini yitirecektir.

ADA / USD

Cardano, son altı gündeki aralığın üst sınırının yakınında konsolide oldu. Menzilden çıkmayı başaramamış olmasına rağmen, tüccarların pozisyonlarını boşa almadıklarını gösteren çok fazla bir zeminden vazgeçmedi.

20 günlük EMA düz döndü, ancak 50 günlük SMA aşağı doğru seyrediyor. Eğer ADA / USD çifti 0.111843 $ ‘ın üzerinde ölçeklenirse, 0.140494 $’ lık bir desen hedefine sahiptir, ancak 0.13 $ ‘dan dirençle karşılaşabilir. Mevcut seviyelerde güvenilir bir alım kurulumu görmüyoruz ve bu nedenle bir ticaret önermiyoruz.

IOTA / USD

IOTA, son yedi gün boyunca 20 günlük EMA ile 50 günlük SMA arasında sıkışmış durumda. Düzleştirici hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, satışın azaldığını göstermektedir. Düşüş trendi hattının ve 0.9150 $ ‘lık direncin kırılması, trendde bir değişime işaret edecektir. Bu nedenle, tüccarların uzun pozisyonlarını uygun stop loss ile tutmasını öneriyoruz.

Boğalar 0.9150 $ ‘ın üzerinde seyrederse, IOTA / USD çifti, dirençle karşılaşması muhtemel olan 1.24 $’ a yükselebilir.

Destek alanının ayılarının 20 günlük EMA ile 0,5750 ABD Doları arasında kırılması durumunda yükseliş görünümümüz geçersiz hale getirilecektir.

XMR / USD

Monero, 1 Eylül’de uzun vadeli düşüş trendinin üzerinde kapattığı alım tavsiyemizi gerçekleştirdi. Olumlu yakınlık, 150 $ ‘lık yukarı yönlü direncin ilerlemesiyle devam etti. Hareketli ortalamalar, trendin değiştiğini teyit eden boğa geçişinin eşiğinde.

RSI aşırı alım bölgesine girdiği için, XMR kırılmadan önce birkaç gün boyunca 150 $ seviyesine yakın bir seviyede konsolide olabilir.

Boğalar bir sonraki dip seviyesini 109.22 $ seviyesinin üzerinde tutmazsa, XMR / USD paritesi negatif olacaktır. Bu nedenle, mevcut uzun pozisyonu 90 $ stop loss ile tutmayı öneriyoruz. Tüccarlar, duruşlarını birkaç gün içinde daha yüksekte takip edebilirler.

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA; 5 Eylül, Fiyat Analizi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA; 5 Eylül, Fiyat Analizi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hosho Group CEO’su: ‘Kripto Para Borsaları Hack Saldırılarına Karşı Ortaklaşa Çalışmalı’ Mahremiyet odaklı güçlü altcoin için kritik tarih yaklaşıyor Venezuela’da Krize Kripto Para Müdahalesi: Kampanya Başlatıldı Lider Kripto Para Birimleri Yatay Seyretmeye Devam Ediyor – Fırtına Öncesi Sessizlik Mi Yaşanıyor? Lightning Network’de yeni bir rekor: 1.000 BTC aşıldı! Ünlü Araştırma Şirketi: XRP’nin Sahip Olduğu Hacim Sahte ve Abartılmış!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır