Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Ağında Kazım Yapmak Giderek Zorlaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Ağında Kazım Yapmak Giderek Zorlaşıyor
Bitcoin Ağında Kazım Yapmak Giderek ZorlaşıyorBitcoin ağındaki işlemci gücü son günlerde bir kez daha tarihin en yüksek seviyesine çıkarken, bu konu artık kripto para çevrelerinde çok daha yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Son dönemde yapılan çeşitli yorumların da bir kez daha gündeme getirdiği Bitcoin madenciliği ve kazım gücünün giderek zorlaşması süreçleri, Bitmain’in cihazları ile birlikte farklı bir boyut kazanmıştı.

Çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşılan verilere göre, Bitcoin ağındaki işlemci gücü Kasım 2018’in ilk üç gününde tarihi bir rekor kırdı. Çevreci kesimlerin madenciliğin devamına ilişkin yaptığı olumsuz yorumlar ve BTC madenciliğinin küresel ısınmayı çok fazla arttıracağı yönündeki kaygı da, bu işin cabası oldu.

Bununla birlikte, Bitcoin madenciliğinin çevresel problemlerden başka sorunları da olduğu aşikar. Bu noktada devreye giren Çin merkezli şirketler, şu anda madencilik işinin çok ağır bir şekilde domine ediyor. Ekran kartı sektöründe yaşanan son gelişmeler ile birlikte artık bireysel madencinin ağda tutunma şansı neredeyse sıfıra inerken, Çin merkezli madencilik havuzları BTC.Com, BTC.Top, Ant Pool ve Via BTC; sektörün neredeyse yüzde 50’den fazlasını domine ediyor. Bu durum da, haliyle merkezi olmamak ile yola çıkan Bitcoin’in ciddi şekilde merkezileştiği iddialarını ve korkularını da beraberinde getiriyor.

Çin’in dominasyonu ve küresel ısınma iddiaları arasında gidip gelen bu sektörün yakın gelecekte hangi tedbirleri alarak ayağa kalkmaya çalışacağı ise şu an gizemini koruyor.

Bitcoin Ağında Kazım Yapmak Giderek Zorlaşıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Ağında Kazım Yapmak Giderek Zorlaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Önümüzdeki hafta, Bitcoin ve altcoin’ler için kritik hafta! İşte detaylar… Ünlü Analist:”Bu Düşük Fiyattan Bitcoin Almak İçin Birkaç Ayınız Kaldı!” Bakkt Warehouse Bitcoin Mevduatlarını Kabul Etmeye Başladı Kadir Has Üniversitesi’nden Önemli Blockchain ve Kripto Para Adımı Amerikan Finansal Suçlar Örgütü Raporu: İran, Kripto Paraları Ambargo Delmek İçin Kullanıyor Telekom Devi AT&T Artık Kripto Para Ödemesi Kabul Ediyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır