Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple, NANO ve Stellar’dan Daha mı Yavaş? Peki Bu neyi Değiştirir?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple, NANO ve Stellar’dan Daha mı Yavaş? Peki Bu neyi Değiştirir?
Ripple, NANO ve Stellar’dan Daha mı Yavaş? Peki Bu neyi Değiştirir?

© Reuters.  © Reuters.

Ripple, NANO ve Stellar’dan daha mı yavaş gerçekten? 120’den fazla bankanın ürünlerini kullandığı ya da test ettiği Ripple hız konusunda NANO ve Stellar’ın arkasından mı geliyor?

Ripple, NANO ve Stellar’dan Daha mı Yavaş? Peki Bu Neyi Değiştirir?

Binance borsasının son günlerde yaptığı bir hız testi sonuçlarında sürpriz bir şekilde 1. sırada NANO 2. sırada ise Stellar (XLM) yer alırken Ripple ise 5. sırada yer alabildi.

2017 yılı boyunca Ripple Visa (NYSE:V) karşısında defalarca test edildi ve saniyede 50.000 işlem yapabilen Ripple küresel boyuttaki işlemlerde kullanılmaya başlandı. Hatta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Ripple’ın Bitcoin’den 1000 kez daha hızlı olduğunu iddia ediyor ve çok düşük maliyetli bir ödeme yöntemi sunduklarını belirtiyor.

Binance borsası NANO’nun destekçisi ise bu hız testine güvenilir mi?Binance borsası tarafına gerçekleştirilen hız testinde 5. olan Ripple’ın bir onayı 10 saniye sürerken Stellar’ın bir onayı 5 saniye sürüyor. Hız testinde ilk sırada yer alan NANO’nun bir onayı ise 2 saniye sürüyor.

Öte yandan Binance borsasının NANO’nun destekçisi olduğu iddiası var. Binance’nin Nanode sayesinde NANO’nun bir işlem onayını 5 saniyede yapabilen oldukça hızlı bir kripto para olduğunu gördüğü ve potansiyelinin farkına vardığı iddia ediliyor.

XRP’nin ne kadar hızlı olduğunu bir an için bir kenara bırakacak olsak bile bu iddia bu hız testini şüpheli hale getirmiyor mu?

Stellar’ın küresel ve micro ödemelerde en hızlı çözümleri sunmak için ortaya çıktığını biliyoruz. Saniyede 1000 ile 4000 arasında işlem onayı yapabildiği söyleniyor. Ancak gerçek şu ki XLM’nin XRP’den daha hızlı olduğuna dair henüz bir kanıt yok.

Ancak Ripple’ın saniyede 1500 işlem yaptığı söyleniyor ve piyasadaki en düşük işlem ücretini sunan kripto paralardan birisi. Visa karşısında saniyede 50.000 işlem yaparak hızını kanıtlamış bir kripto para olduğunu da tekrar belirtelim.

XRP ile 50 milyon dolarlık transfer 2 saniye sürdü18 Ekim’de Steven Diep tarafından yayınlanan bir röportajda Arrington XRP Capital kurucu ortaklarından Michael Arrington bir adresten diğerine 50 milyon dolar değerinde XRP’nin 2 saniyede ve 30 cent maliyetle gönderdiğini söyledi. (Haberin ayrıntısı için tıklayın.)

Yani Binance hız testi sonuçlarında en hızlı kripto paranın NANO olduğunu söylerken, XRP destekçisi Arrington kripto alanındaki en hızlı kripto paranın XRP olduğunu iddia edebiliyor.

Öte yandan Ripple’ın hızını destekleyen Santander (MC:SAN), Western Union, SBI Group gibi finansal ve fintech devleri ile 100’ü aşkın banka ile kurmuş olduğu ortaklıklar var.

Binance’ın iddia ettiği gibi Ripple, NANO ve Stellar’dan daha mı yavaş? Bunu ilk kez ortaya atan Binance borsası oldu. Peki bu iddia neyi değiştirir?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple, NANO ve Stellar’dan Daha mı Yavaş? Peki Bu neyi Değiştirir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tezos En prestijli Borsalarda Listelenmeye Başladı. Novogratz: Sosyal medya kripto paralarından biri başarılı olacak Tim Draper: 2022’de Starbucks’ta BTC Ödeyip Kahve Alabileceksiniz Roger Ver: Bitcoin’deki Blok Boyutu Küçülürse BTC’lerimi Satarım Kripto Para Borsası Huobi’nin Türev Piyasasının Günlük Ticari Hacmi, 1 Milyar Doları Geçti! Bitcoin 6400 dolara yaklaşırken sert düzeltmelerle karşılaşabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır