Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ETF Onayının Gecikmesi ABD’deki Büyük Kripto Şirketlerine Radikal Kararlar Aldırabilir!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ETF Onayının Gecikmesi ABD’deki Büyük Kripto Şirketlerine Radikal Kararlar Aldırabilir!
Bitcoin ETF Onayının Gecikmesi ABD’deki Büyük Kripto Şirketlerine Radikal Kararlar Aldırabilir!

© Reuters.  © Reuters.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ETF uygulamalarının onaylanmasında gecikmeler yaşanıyor. Birçok analiste göre Bitcoin ETF onayının gecikmesi ABD’deki büyük kripto şirketlerine radikal kararlar aldırabilir. Bu şirketler ne gibi radikal kararlar alabilir?

Bitcoin ETF Onayının Gecikmesi ABD’deki Büyük Kripto Şirketlerine Radikal Kararlar Alarak ABD‘yi Terkedebilir!

Bu yılın başından beri, Bitcoin ETF‘ler için SEC‘e çeşitli başvurular sunulmuştu. Ancak bu başvurular ya tümüyle reddedilmiş ya da herhangi bir sebep gösterilmeden ertelenmişti. Aslında, bazı analistler, herhangi bir ETF kararının bu tutum nedeniyle 2019‘a kadar gerçekleşmeyeceğini düşünüyorlar.

Kripto sektöründeki bazı analistler ise önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin ETF onayı ile ilgili olumlu bir gelişme yaşanmazsa ABD kripto piyasasının büyük zarar göreceğini söylüyor.

Analist ve aynı zamanda yatırımcılardan biri olan Joseph Young SEC‘in sektördeki düzenlemelere yönelik tutumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. ABD piyasasının büyük olduğunu fakat başka ülkelerin, yatırımcıları daha fazla cezbetmeye devam ettiğini söyledi. Bitcoin ETF onayının gecikmesi ABD’deki büyük kripto şirketlerine radikal kararlar aldırabilir. Bu durumun da ABD piyasasının gücünü kaybetmesine neden olacağını söyledi ve şunları ekledi:

“Bir çok kripto şirketinin ABD’yi önümüzdeki birkaç ay içinde hiç şüphesiz terkettiğini göreceğiz. ABD büyük bir piyasa olabilir. Ancak, Güney Kore, Japonya, İsviçre, Malta ve İngiltere‘nin Bitcoin ETF konusunda çalışmaları mevcut. Ve birçok farklı ülke de bu konuda düzenlemeler yapıyor.”

Morgan Creek Digital Assets’in kurucusu Anthony Pompliano da bu açıklamalar konusunda hemfikir. Pompliano, Bitcoin ETF onayının gecikmesi ABD’deki büyük şirketlere Radikal kararlar aldırabilir dedi. Bu kararlardan en kötüsünün de ABD’yi terk etmek olacağını söyledi. Hatta ne zaman gerçekleşeceğini belirtilmese de herhangi olumlu bir gelişme yaşanmadığı takdirde kesinlikle bunun gerçekleşeceğini iddia etti.

Sektörün diğer üyeleri, ABD Hükümeti’nin SEC aracılığıyla kripto para sektörüne yönelik düşmanca tavırlar sergilediğini söyledi.

Büyük Kripto Şirketi Asya’ya Taşınıyor!Techcrunch‘ın kurucusu ve Arrington XRP Capital’in ortağı Michael Arrington da bu konuya ilişkin hayal kırıklığını dile getirdi. SEC‘in yüksek talepleri sonucunda ortaya çıkan masrafların çok fazla olduğunu söyledi. Arrington, bu masraflar nedeniyle Asya‘ya taşınmayı düşünüyor. Çünkü SEC’in sektöre yönelik düzenlemeler açısından herhangi bir adım atmadığını düşünüyor.

Ayrıca Hedge fonlarının SEC tarafından incelemeye alındığını, ancak sektörün faaliyetlerini yönlendirecek herhangi bir düzenleme getirmediğini de sözlerine ekledi. Burada bahsi geçen ve geçmeyen birçok çok faktör, ABD’de kripto para piyasasını etkiliyor. Ve bu da analistlerin piyasanın yakında sonunun geleceğine inanmasına neden oluyor.

Bitcoin ETF Onayının Gecikmesi ABD Dışında Diğer Ülkelere Kazanç SağlıyorBu gecikme önemsiz gibi düşünülebilir. Ancak bu gecikme sonucu ABD piyasası olumsuz etkilenirken, diğer ülkeler bu sektörde bir patlama yaşamaya devam edebilir. İnsanlar ve şirketler kazanç elde ettikçe o ülkede piyasaya yerleşir. İşler yoluna girmezse, şirketler daha fazla dayanamaz bu duruma. Ve SEC sonunda düzenleme yapacak bir sektör bulamaz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ETF Onayının Gecikmesi ABD’deki Büyük Kripto Şirketlerine Radikal Kararlar Aldırabilir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 4.000 Dolar Direncini Kıramayacak Mı? Çin En İyi Kripto Projelerini Açıkladı: Bakın Listede Hangi Kripto Paralar Var! Mike McGlone; Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasından Çıkamamasının iki Temel Nedeni Var Dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 59’u hareketsiz duruyor Pazarın yüzde 40’ı 1000 Bitcoin (BTC) balinasının elinde: Fiyatı düşürebilirler! Bitcoin Madencilik Devi Bitmain’in Halka Arz Başvurusu Zaman Aşımına Uğradı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır