Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Düşüş Yaşarken, İngiltere Bankası Kriptoya Karşı Bankaları Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Düşüş Yaşarken, İngiltere Bankası Kriptoya Karşı Bankaları Uyardı
Bitcoin Düşüş Yaşarken, İngiltere Bankası Kriptoya Karşı Bankaları Uyardı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – İngiltere Bankası (BoE) bankaları kripto para varlıklarına karşı uyarırken, Bitcoin Perşembe günü düşüşünü sürdürdü.

Dijital paralar, güvenlik ve düzenleme endişeleri arasında son haftalarda düşüş yaşadı. Bitcoin %0,54 düşüşle 6.101,40 dolardan işlem görüyor.

Yapay para Aralık ayında 20.000 dolar yakınındaki yüksek seviyeden %70’den fazla düşüş yaşayarak Pazar günü dört ayın düşüğü 5.787 dolara geriledi.

Diğer yanda, Perşembe günü merkez bankası yetkililerinin söylediğine göre, BoE banka ve sigortacıları kripto varlıkların volatilitesi konusunda uyardı.

“BoE’de finansal denetim bölümü müdür yardımcısı Sam Woods, “kripto varlıklar, ayrıca piyasa bütünlüğü ve suiistimale ilişkin endişeleri artırıyor – pek çoğu kara para aklama ve terörist finansman riskleri kadar dolandırıcılığa ve manipülasyona karşı da hassas,” dedi. Woods’un bankalara yolladığı mektupta ayrıca belirttiğine göre, şirketler, risk ilişkili bir değerlendirme olduğu kadar kripto varlık pozisyonu düzenleyicilerini bilgilendirmeyi umuyor.

Woods, “firmalar, herhangi bir kripto pozisyonu almadan ve risklerle ilişkili tümüne karşı uygun bir tedbir almadan önce geniş çapta önlemleri yönetmeliler,” dedi.

Diğer düzenleme haberlerinde, Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) yapay döviz piyasasını yakından izleyeceklerini söyledi.

Düzenleyicinin yazdığına göre, “yeni teknolojiler yatırımcıları ikna etmeyi sağlıyor ancak riskler de beraberinde geliyor. İlk halka arz ve kripto paraları, uygun olduğunda müdahale etmek için yakından izlemeyi sürdürüyoruz. Ayrıca, finansal teknolojileri değerlendiren düzenleme aktiviteleri kurmaları için kalifiye firmalara SFC düzenleyici kum havuzu kurduk.”

Kripto paralar genel olarak sakinken, Çarşamba günü 245 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 246 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %2,56 düşüşle 433,40 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %1,64 değer kaybederek 0,45944 dolar olurken, Litecoin %2,01 azalarak 77,975 dolar oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Düşüş Yaşarken, İngiltere Bankası Kriptoya Karşı Bankaları Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 3100 dolardaki dibi yeniden test eder mi? Uzman analist XRP için bombayı patlattı: 40 sente gidiyoruz! Bitcoin Alanlar Endişeli Mi? Sidney Üniversitesinin Ürettiği Blockchain, Saniyede 30.000 İşleme Ulaştı! SEC’ten Sert Cezalar Binance Coin Fiyat Analizi: BNB/BTC Önemli Destek Alanına Girdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır