Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binans Kurucusu Emrah Baş Merak Edilen Soruları Cevapladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binans Kurucusu Emrah Baş Merak Edilen Soruları Cevapladı
Binans Kurucusu Emrah Baş Merak Edilen Soruları Cevapladı

Binans Kurucusu Emrah Baş Merak Edilen Soruları CevapladıBinans Kurucusu Emrah Baş Merak Edilen Soruları Cevapladı

Kripto para dünyasına yeni giriş yapan ve yerli bir girişim olan Binans.com kripto para borsasını geçtiğimiz günlerde sitemizde haber yaptık ve sosyal medya hesaplarımızda da bu haberi takipçilerimizle paylaştık. Türk kripto meraklıları Binans’ın güvenilirliği konusunda tereddüt yaşadıklarını fazlaca dile getirdiler.
(Önceki Binans haberimize buradan ulaşabilirsiniz.)

Özellikle, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kore merkezli “Binance” borsasının ismiyle çok benzeştiği için kullanıcılar tarafından “taklit” olarak algınlamış ve büyük ölçüde güvensizlik yaratmıştı. Gelişen Türk kripto borsaları arasında, yeni açılan “Binans” borsasının ayırt edici ne özelliği olduğunu ve tepki çeken marka ismini, Binans kurucusu Hakan Baş’a sorduk…

– Platformunuzun ismi, Kore merkezli bir platform olan “Binance” borsasının Türkçe telaffuzunun hemen hemen aynısı. Bu nedenle kripto kullanıcılarının çoğu, platformunuz hakkında “Yaratıcılığın olmadığını, taklitçi bir borsa olabileceğini ve bu nedenle de güvensizlik verdiğini” belirtiyorlar.

“Binans” ismini belirlerken nelerden esinlendiniz? Gelen tepkiler üzerine platformunuzda bir isim değişikliği düşünür müsünüz?

  • Binans ismi, Bitcoin kelimesinin ilk harfi ve Finans kelimesinin ilki dışındaki diğer harflerinin birleşiminden türettiğimiz bir isim. Tabii ki Binance ile olan büyük isim benzerliğini düşündük ve değerlendirdik. İsmin hafızada kalması, Türkçe kolay telaffuz edilmesi, domain’in kısa olması gibi benzerlikten çok daha önemli kriterler ağır bastı. Şu ana kadar tüm girişimlerimizde de şahit olduk ki önemli olan işi iyi yapmak, siz işi iyi yaptıktan sonra ismin hiçbir önemi yok.

– Binansın diğer borsalardan farkı ne olacak? Türk kullanıcılar neden Binans’da hesap açsın?

  • Binans’ta sunmayı hedeflediğimiz farklılıklar: farklı ödeme opsiyonları, TL ile daha farklı coin alımları, kolay mobil ve web ara yüzler, güvenilir işlemler, cross-token alım satımı, daha sonrasında da Türkiye ve Orta Doğu’da ICO yapan firmaların ilk işlem gördüğü borsa olabilmeyi hedefliyoruz.

– Platformda hangi kripto paralar değişime açılacak?

  • İlk etapta BTC, BCH ve Ethereum tabanlı coin’ler. Sonrasında MCAP’i en büyük coin’leri talebe göre eklemeyi düşünüyoruz.

– Kullanıcılar kredi kartı ile satın alma işlemi gerçekleştirebilecekler mi?

  • Kredi kartı ödemelerinde kullanıcının 6 aya kadar itiraz süreci olduğundan o tarafta biraz elimiz kolumuz bağlı kalıyor. Fakat yine de bu hizmeti sunabilmenin yollarını araştırıyor ve değerlendiriyoruz.

Binans borsasına buradan katılabilirsiniz. (100 TL Hoşgeldin Bonusu)

Binans Kurucusu Emrah Baş Merak Edilen Soruları Cevapladı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binans Kurucusu Emrah Baş Merak Edilen Soruları Cevapladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’su Twitter’da Bir Anket Yaptı: Boğa Piyasasında mıyız, Yoksa Ayı mı? Bu borsada Bitcoin “bin dolardan” satılacak Blockstream CEO’su Adam Back 10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıkladı! EOS 30% oranında düştü Bu Altcoinler Ölecek ! Elinizdeki Altcoinleri Analiz Edin Satoshi İfşası İnandırıcı mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır