Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Dört Yıldan Beri İlk Defa, Haftalık Grafikte ‘Oversold’ Durumuna Düştü – Yükseliş Yaşanır Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Dört Yıldan Beri İlk Defa, Haftalık Grafikte ‘Oversold’ Durumuna Düştü – Yükseliş Yaşanır Mı?
Bitcoin Dört Yıldan Beri İlk Defa, Haftalık Grafikte ‘Oversold’ Durumuna Düştü – Yükseliş Yaşanır Mı?

2/2


2/2


Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası, 2018 yılının başından beri sert bir düşüş içerisinde olsa da, geçtiğimiz Kasım ve içerisinde bulunduğumuz Aralık ayı, neredeyse Bitcoin tarihinde hiç görülmemiş cinsten düşüşü beraberinde getirdi ve piyasayı kaosa sürükledi. Kasım ayındaki düşüş Aralık ayı başlarında bir nebze azalmış olsa da, kripto para piyasası tekrardan düşüş yaşamaya başladı ve durum pek iç açıcı gözükmüyor.

Ancak uzun vadeli bir Bitcoin fiyatı indikatörü, şu sıralar Bitcoin için olumlu olabilecek bir sinyal vermekte. Bitcoin’in haftalık fiyat grafiğinde dört yıldan beri ilk defa oversold (aşırı satım) görüntüsü ortaya çıkmakta. Sıfır ile yüz arasında gezinen 14 haftalık göreceli güç endeksi (RSI), 2015 yılının Ocak ayından beri ilk defa 29.80 seviyesine geriledi.


Bir varlık veya kripto para biriminin oversold durumuna geçebilmesi için, RSI’nin 30.00 seviyesinin altında yer alması gerekiyor. Bunun tam tersi durumda ise, bir varlık veya kripto para birimi 70 seviyesinin üzerinde olursa, bu aşırı alım yani overbought durumunun göstergesidir.

Şu an hali hazırda mevcut olan 14 haftalık RSI’nin son 30 günlük verilerine bakılacak olursa, 6.200 dolardan başlayan satış baskısı artık yorgun bir tablo çizmekte ve bu da BTC’nin kısa vadede 3.200 dolar üzerinde kalacağının göstergesi olabilir.

Bir çok uzman ise RSI’nin 30.00 seviyesi altına düşmesinin, çok yakın zamanda güçlü bir ivme habercisi olduğu görüşünde. Söz konusu durum %100 doğru olarak kabul edilmese de, satış baskısının azalması ve RSI’nin bu seviyelere inmesi, hafif çaplı bir yükseliş getirebilir.

Bitcoin Dört Yıldan Beri İlk Defa, Haftalık Grafikte ‘Oversold’ Durumuna Düştü – Yükseliş Yaşanır Mı? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Dört Yıldan Beri İlk Defa, Haftalık Grafikte ‘Oversold’ Durumuna Düştü – Yükseliş Yaşanır Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

9001 BTC rezerv edildi: Binance, Bitcoin’e dayalı token çıkardı BitPay Yöneticisi: Bitcoin Geri Sıçrayacak Ama ICO Piyasasından Emin Değilim Güney Kore, Yapay Zeka ile Kripto Ponzi Şemasını Ortaya Çıkardı Facebook’un Kripto Para Projesinin Adı Belli Oldu 9.200 dolardaki yatay seyre rağmen Bitcoin ölçümleri sinyal veriyor Charlie Lee, Litecoin’i Güçlendirmek İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır