Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor
Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor

© Reuters.  Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor© Reuters. Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor

Circle Internet Financial Ltd. ABD destekli dijital token olan USD Coin’i piyasaya sürüyor.

Merkez olarak adlandırılan bir konsorsiyum, yatırım için bir platform ve stabil kripto para ile fiat para takası olarak hareket edecek. Bloomberg, USD Coin Merkezinin “tamamen Circle’a ait bir iştirak” olmasına rağmen, bunu bağımsız bir organizasyona dönüştürmeyi planladığını aktarıyor.

USD Coin, Circle’ın Poloniex borsasında olduğu gibi Huobi, OKCoin, KuCoin ve Coinbase platformlarında kullanılabileceği bildirildi. Circle, 20’den fazla şirket USDC için desteklerini duyurmak üzere olduğunu ve diğerlerinin ise açık ERC-20 standardı üzerinden alım satım yapabileceğini bildirdi.

Merkez, USD Coin ihraççıları için bir düzenleyici olarak hareket edecek. Dijital parayla başa çıkmak ve kara para aklama (AML) standartlarını karşılamak için devlet lisanslarına sahip olmalarını ve dolar rezervlerini tutmak için bankacılık ortaklarını temin edecek.

Circle, USDC Merkezinin sunmayı beklediği birkaç durağan ilkinden biri olduğunu vurgular. Şirket, fiat para birimlerinin “yapay ekonomik sınırları ortadan kaldırabileceğine ve dünyadaki her insanı birleştiren, daha etkin ve kapsayıcı bir küresel pazarı mümkün kılacağına” inanıyor.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Bloomberg’e USDC’nin Tether ile aralarında “büyük bir fark” olacağını söyledi;

“Sabit piyasa altyapısı, her mali uygulamayı destekleyen temel katman haline gelecek. Altyapı açık standartlara dayanmalı, meşru ve güvenilir olmalı. Var olan temel problemlerin çoğunu çözüyoruz. USD Coin Tether’den çok büyük şekilde farklı ve pazarın buna çok hızlı bir şekilde uyum sağlayacağını düşünüyoruz. “

Yakın zamanda Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından başlatılan başka bir ABD destekli borsa olan Gemini’nin İngiltere pazarına girmeye çalıştığı da biliniyor.

Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Yatırımcısı Tulsi Gabbard ABD Başkanlığına Aday Oldu Venezuela’nın Kripto Para Birimi Petro’nun Gerçek Olduğuna Dair Yeni Kanıtlar Ortaya Çıktı! Lüksemburg’da “Blockchain Bazlı Hisse” Dönemi Yasal Olarak Başladı Token Startup Firması Securitize, Coinbase’in de Aralarında Olduğu Yatırımcılardan 13 Milyon Dolarlık Fon Topladı! Antik Çağda Demir, Internet Çağında Kripto Para SEC Bitcoin ETFleri için zaman kazanmaya çalışıyor – Son tarih Şubat 2019 mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır