Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Core Geliştiricisi Jimmy Song’dan Önemli Uyarı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Core Geliştiricisi Jimmy Song’dan Önemli Uyarı!
Bitcoin Core Geliştiricisi Jimmy Song’dan Önemli Uyarı!

© Reuters.  © Reuters.

Ünlü Bitcoin Core geliştiricisi Jimmy Song, kripto para piyasasında “nasıl zengin olunur” sorusuna dair kendi görüş ve tecrübelerini takipçileri ile paylaştı.

Asıl Mesele Zengin Olmak Değil !Bir çok insan hemen zengin olma veya servetine servet katma hayaliyle kripto piyasaya girdiğini biliyoruz. Bu kişiler bir an önce zengin olup feraha kavuşsunlar ki daha sonra hayatını istediği gibi yaşayabilsinler. Ancak bu girişimlerin çoğu ne yazık ki hüsranla sonuçlanıyor.

Bunun örnekleri etrafımızda ve dünyada oldukça mevcut. Piyango talihlilerinin nasıl olup da o kadar parayı kazandıktan beş yıl sefalete düştüklerini duyunca insan hayretini gizleyemiyor. Aslında bunun nedeni Jimmy Song’a göre çok basit: İnsanlar kendilerini ve paralarını kontrol etme kabiliyetinden oldukça uzak.

Bitcoin topluluğunun en aktif üyelerinden birisi olan Song, sadece blockchain teknolojisine dayalı platform oluşturmaya yönelik dersler vermiyor. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile kişisel gelişim ve yaşama dair edinmemiz gereken altın kurallar ile ilgili de hayati öneme sahip tecrübelerini takipçileri ile paylaşıyor.

(Bitcoin nedir, diğer kripto paralardan farkı nedir?)Bitcoin Core Geliştiricisi için Zenginliğin FormülüSahip olduğu birçok takipçisi Song’a, her hafta sonu düzenlediği ve o haftanın genel değerlendirmesini içeren bir programda sorularını yöneltebiliyorlar. Song’un aynı amaca yönelik Youtube ve Medium’da da benzer kanalları var.

Song’un yaptığı söyleşilerde takipçilerine verdiği en can alıcı tavsiye, sahip olduğu serveti nasıl değerlendirmesi gerektiği ile ilgili. Bitcoin Core geliştiricisi Song’a göre, herhangi bir kimse zengin olmak istiyorsa her şeyden önce tedbirli ve soğukkanlı olmak zorunda. İyi hesaplanmamış fevri girişimler bütün ömrünüz boyunca elde ettiğiniz varlığınızın bir anda kül olmasına sebep olabilir.

İtidalli bir şekilde zenginleşmek insana birçok güzel erdem kazandırır. Her şeyden önce hayatımızda bir disiplin olur, neyi ne zaman yapmanız gerektiği konusunda bir iç disipline sahip olursunuz. Bu da, sahip olduğunuz servetinizi sorumsuzca savurmak yerine, sihirli bir çubuk haline getirmenizi sağlar.

Michigan Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunu Song, değerlendirmelerinde özetle şu önemli tavsiyeleri vermeye devam ediyor:

“ Servetinizle hayatınızı şekillendirme becerisine sahip olmak zorundasınız. Para, gücü beraberinden getirir. Daha fazla güç ise daha fazla sorumluluk gerektirir. Eğer servetinizi gereği gibi idare edebilecek bilgeliğe sahip değilseniz kısa zamanda sıfırı tüketirsiniz. Önemli olan milyonlarca dolara sahip olmak değil, idare edebileceğin kadarına sahip olmaktır. Etrafımda onlarca kişi var. Zengin olmasına zenginler ancak iyi birer insan değiller.”

BTC Bu Sene Ocakları SöndürdüBitcoin’in altın çağını yaşadığı geçtiğimiz sene sonunda birçok insan kripto paraya devasa yatırımlar yaptı. Kaybetme korkusu (FOMO) insanların ani ve tedbirsiz hamleler yapmasına sebep oldu. Bu mağdurlardan bir tanesi de İngiliz vatandaşı Pete Roberts.

2017 Aralık ayında neredeyse bütün servetini (23,000 $) kripto paraya yatırdı. Sekiz ay içinde bütün serveti gözünün ününde eriyip giderek 4,000 dolara düştü. Bunun gibi örnekleri binle çarpabiliriz. FOMO ile yapılan sigortasız, rastgele hareketler bir ömür boyu çalışarak elde ettiğiniz emeğin bir anda elinizden kayıp girmesine sebep olabilirsiniz.

Kripto Para Sektörü Çöküyor Mu yazısı için Tıklayınız!Son düşüşlerden sonra BTC almak isteyenlerin bilmesi gerekenler!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Core Geliştiricisi Jimmy Song’dan Önemli Uyarı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çalınan 25.000 Ethereum Huobi’ye Taşındı! Bloomberg: Altcoin sezonu ufukta olabilir Dolar’dan 2019 Rekoru Ünlü Kriptograf: Bitcoin, Değer Saklama Aracı Olmaya Çok Uygun Kraken Alt Yapı Sorunları Yaşıyor Tronun YENİ Ürünleri Fiyat Artışının Gerçek Nedeni. TronGrid, TronStudio vb

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır