Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

“Bitcoin Borsalarının Yüzde 75’i Sahte Hacim Raporluyor”

Ana Sayfa » GÜNCEL » “Bitcoin Borsalarının Yüzde 75’i Sahte Hacim Raporluyor”
“Bitcoin Borsalarının Yüzde 75’i Sahte Hacim Raporluyor”

2/2
“Bitcoin Borsalarının Yüzde 75’i Sahte Hacim Raporluyor”“Bitcoin Borsalarının Yüzde 75’i Sahte Hacim Raporluyor”

2/2

Kriptokoin.com –Borsaların % 75’i oldukça şüpheli hacimler raporlarken, TheTie isimli bir site, bugün belirtilen tüm Bitcoin borsa hacminin % 86’sından fazlasının şüpheli olduğuna yönelik bir rapor yayınladı. Araştırma, diğer raporlardan farklı bir formül kullanıyor: Her web sitesinin ziyaretçisine değer veriyor ve bu değeri rapor edilen rakamlarla karşılaştırıyor.

Potansiyel Sahte Kripto Hacmi Pano Üzerinde

Örneğin, önceki incelemelere konu olan Bithumb’un, ortalama 13,418 Dolarlık ziyaret değerine dayanarak ayda yaklaşık 1,2 Milyar Dolarlık bir hacme sahip olması bekleniyor. Bunun yerine, Bithumb‘daki işlem hacmi 28 Milyar Doları aşmış durumda. Bu rakam, bildirilen hacimlerin beklenenden neredeyse % 2.000’den daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

TheTie açıklamasında şöyle diyerek verileri gözler önüne seriyor:

“Binance, Coinbase Pro, Gemini, Poloniex ve Kraken için yapılan web ziyareti başına düşen ortalama işlem hacmi, beklenen hacmi hesaplamak için kullanıcı başına temel birim olarak seçildi. Bu rakam, web ziyareti başına 591 ABD Doları olarak gerçekleşti. Bir vadeli işlem borsası olduğundan BitMEX buraya dahil edilmedi. Bu işlem, mobil uygulama veya işlem yapılacak API kullanımını hesaba katmaz. Zira web trafiği sadelik için bir varsayım konumunda. Göreceli aykırı değer tespiti oldukça dikkat çekici olduğu için kesin sayı ana hedef konumun da değil.”

The Tie, sahte hacmin “potansiyel” göstergeleri olduğunu söyleyerek açıklamalarını sağlam bir temele dayandırıyor.

En Güvenilir Bilgi Veren Borsalar Arasında Altcoin Borsası Bittrex Bulunuyor

Dünyanın en eski altcoin borsalarından biri olan Bittrex, bu ölçümlere dayanarak en iyi puanlardan birine sahip durumda. Beklenen hacmi, gerçekte bildirdiklerinden çok daha yüksek. Sonuç olarak, hacimlerinin sahte olduğu fikri son derece düşük durumda. Bittrex’in ziyaret başına 138 Dolarlık bir kullanıcı değeri bulunuyor.

Bittrex, çalışılan süre boyunca hala yaklaşık 1 milyar dolarlık bir hacme sahip. Bu rakam dürüst bir şekilde borsa hacminin daha düşük değerlere yerleştirilmesini imkansız kılıyor. Buna katkıda bulunan faktörler ise şunlar: kripto para borsaları günde 24 saat çalışıyor, varlıkların çeşitliliği son derece büyük ve kripto para birimlerine yönelik küresel talep hala yüksek durumda.

Talep 2017 yılının boğa aylarında gerçekleşen seviyelerde olmayabilir, ancak Bitcoin yatırımcıları uçucu kripto para piyasalarında hala büyük miktarda kar teşvik ediyor. Hacked.com’dan Mati Greenspan’a göre şu anda “altcoin sezonunda” bulunuyoruz. Bu nedenle, daha egzotik varlıkları listeleyen kripto para borsaları muazzam bir şekilde kazanıyor.

Gerçek Bitcoin Borsa Hacmi Neden Önemli?

Sahte hacim yatırımcılar arasında büyük bir ilgi oluşturuyor. Yüksek hacimli borsalar daha fazla yatırımcı çekiyor. Bir borsa hacmi ne kadar fazlaysa, dalgalı olmadıklarını varsayarak hedeflerinize ulaşma olasılığınız o kadar yüksek oluyor. Örneğin % 10 indirim ile bir şey satın almak istiyorsanız, daha büyük bir piyasa bu aralıkta bir rakamı karşınıza çıkaracaktır.

Daha küçük piyasalar, belirli yatırımcıların taleplerini karşılamak için yeterli derecede alım satım hacimlerini görmeyebilir. Hacim ve fiili borsa varlıkları da son derece önemli. Daha yüksek hacimler, borsada daha fazla para olduğu anlamına geliyor. Eğer bu hacim sahte ise, yatırımcılar belirli bir boyutta işlem yapmayı beklediklerinde sorun yaşayabiliyorlar.

Raporda ayrıca, ziyaretçi başına borsaların hacimlerindeki değişimler yer alıyor. Ziyaretçi verileri üçüncü taraflardan toplanmış durumda (SimilarWeb). İsimsiz borsalar, ziyaretçi başına bildirilen ilk 10 hacmi dolduruyor. 15.000’den az ziyaretçiye sahip olan Chaoex adlı bir borsa, ziyaretçi başına devasa bir miktar olarak 393.000 Dolarlık bir bildirim yapıyor! Ya bu borsa açıkça kimsenin duymadığı bir balina borsası ya da hacimler konusunda büyük bir yalan var ortada.

İstatistikler kripto paraların hala çok fazla (kanun ve nizamın olmadığı) vahşi batı olduğunu gösteriyor. Doğru hacimli raporlama, SEC’in Bitcoin ETF’yi göz önünde bulundururken dikkate aldığı en önemli endişelerinden biri. Dünyadaki her borsa bu metriğin bir parçası olarak kabul edilirse, “meşru” duruma asla ulaşamayız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post “Bitcoin Borsalarının Yüzde 75’i Sahte Hacim Raporluyor” appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

“Bitcoin Borsalarının Yüzde 75’i Sahte Hacim Raporluyor” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain Şirketleri “İyi” Hackerlara 878 Bin Dolar Ödül Dağıttılar WSJ: Bakkt’ın Bitcoin Vadelileri, Onay Almaya Çok Yaklaştı! CME Başkanına Göre Bitcoin’in Sonlu Arzı Bir Sorun Bitcoin Fiyatının Neden 20.000 Doları Görmesini İstiyoruz? Bitcoin 4 Bin 100 Doların Üstüne Çıktı, Piyasa Yükseliyor Jackson Palmerden ilginç iddia: Tüm LTC’lerin yüzde 25’i o ünlü borsaya ait!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır