Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 4250 dolara düşerken gelen uzman yorumu: Alım bölgesine giriyoruz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 4250 dolara düşerken gelen uzman yorumu: Alım bölgesine giriyoruz
Bitcoin 4250 dolara düşerken gelen uzman yorumu: Alım bölgesine giriyoruz


Bitcoin 4250 dolara düşerken piyasada panik havası devam ediyor. Fakat bazı uzmanlara göre bu düşüşler, 3000-3500 dolar seviyelerine kadar devam edecek ve bu seviyelerden destek bularak bir sıçrama gerçekleştirecek. Peki bu gerçekten mümkün mü?

Bitcoin 4250 dolara düşerken uzmanlar alım bölgesine girileceğini iddia ediyor!Bitcoin ve kripto piyasasında son birkaç haftadır düşüşler devam ediyor. BTC, 2017’nin Ekim ayından bu yana ilk kez 5.000 $’ın altına düştü. Ve Bitcoin 4250 dolara düşerken madenciler ve yatırımcılar şu anda kâr seviyelerini koruyabilmek için çırpınıyor.

Bitcoin 4250 dolara düşerken bazıları yakında kurtarıcı olarak bir rallinin gerçekleşeceğine inanıyor. Fakat, Bitcoin’in fiyatı bu gün bir kez daha düştü. Şu anda yaklaşık % 5,50 oranında düşüş ile 4.258,89 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa hacmi ise 74.07 milyar dolara düştü. Fakat bu düşüşlere rağmen, (MarketWatch‘e göre) kripto paraya olan talep asla düşmeyecek.


CrackedMarket analisti Jani Ziedins ise Bitcoin 4250 dolara düşerken kısa vadeli dip seviyelerin yaklaşmakta olduğunu ancak bu dip seviyelerle birlikte BTC’nin alım bölgesine gireceğini iddia ediyor.

“Önümüzdeki bir kaç gün boyunca devam edecek satışlara dikkat edin. 3.5000 dolardan 5.000 dolara bir sıçramanın gerçekleşmesi muhtemel. Bu, en son düşüşlerden sonra pek muhtemel gibi görünmese de 3.5k $’dan 5k $’a sıçrama yalnızca birkaç günde yaklaşık % 50’lik bir kar sağlayabilir.”

Ziedins, kısa süreli sıçramalardan kâr elde etmenin “her babayiğidin harcı olmadığını” fakat, “bu kaçınılmaz sıçramanın, kar elde etmek isteyenler için büyük kazançlar getireceğini” söyledi.

Bazı analistler ise, Bitcoin’in 3,500 $ ve 3,000 $ seviyelerinde destek bulabileceğini iddia ediyor. eToro’nun kıdemli analisti Mati Greenspan da attığı bir tweetde, Bitcoin’in gerçekten de bu seviyelerde destek bulacağını düşündüğünü belirtti, ancak bir sıçrama gerçekleşmeden önce yükseliş işareti olabileceğini söyledi:

“Şimdilik 5.000 dolarlık destek seviyesi kırıldı. 3.500 $’ lık hafif destek ve 3,000 $ ‘lık ağır destek bekleyebiliriz. Bu seviyelere ulaşmadan önce dönerse, gerçekten de çok fazla yükseliş işareti olacaktır”

Altcoinler de düşmeye devam ediyor!Bitcoin 4250 dolara düşerken piyasanın düşüşü sadece BTC’yi etkilemedi. Cryptocompare verilerine göre şu anda en çok düşüş kaydeden Altcoinler sırasıyla Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash ve Dash’dır. (ETH, % 9.64, BCH,% 7.27 ve Dash ise % 10.88 oranında düştü)

ETH ve XRP’si sırasıyla % 6,7 ve% 6,1’a kadar düşüş sergiledi. Belli bir dereceye kadar satışa direnen kripto para birimleri EOS, NEO, LTC ve BTC‘dir. Bu tokenler ise % 3 ile % 4 arasında düşüş kaybına uğradı.

Piyasadaki son düşüş piyasayı ciddi bir şekilde sarsmış olsa da, blockchain tabanlı kripto para birimleri tarafından gerçekleştirilen işlem sayısını pek etkilemedi. Kripto para birimleri tarafından aktarılan toplam değer MasterCard’ın toplam işlem hacmine yakınd sayılır. BTC işlemleri günde 8 milyar dolar iken MasterCard’ın ağı günde yaklaşık 11 milyar dolar işlem gerçekleştirdi.

Kaynak: Cryptoglobe

Tom Lee kripto para piyasasındaki son düşüşün ardında yatan sebepleri açıkladı!

Blockstream CEO’su Adam Back 10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıkladı!

Bakkt: Bitcoin’i neden tercih ettik?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 4250 dolara düşerken gelen uzman yorumu: Alım bölgesine giriyoruz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı %75 İhtimalle 2021 Sonunda 100 Bin Dolar Olacak 40’tan Fazla Merkez Bankası Blockchain Temelli Para Birimi Üzerinde Çalışıyor Popüler Bitcoin borsası Coinbase’de inanılmaz işlem rekoru Mac Kullanıcılarını Hedef Alan Yeni Bir Kötü Amaçlı Yazılım Tespit Edildi! ABD’li Banka Yöneticileri Kripto Paralar Hakkında Konuştular Borç krizine dikkat çeken şirket: Bitcoin, 10 milyon dolar olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır