Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Birleşik Arap Emirlikleri, 2019 Yılının İlk Yarısında ICO Regülasyonlarını Devreye Sokacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Birleşik Arap Emirlikleri, 2019 Yılının İlk Yarısında ICO Regülasyonlarını Devreye Sokacak
Birleşik Arap Emirlikleri, 2019 Yılının İlk Yarısında ICO Regülasyonlarını Devreye Sokacak21 Aralık tarihinde The National tarafından aktarılan habere göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nin finansal regülatörü, önümüzdeki yılın ilk yarısında ilk dijital para arzları (ICO) ile ilgili yasal mevzuatı devreye sokmayı planlıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Menkul Kıymetler ve Emtialar Otoritesi (SCA),  Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası ve Dubai Finansal Piyasalar kurumları ile birlikte çalışıp, ICO token’lerinin alım satımı ile ilgili bir bir platform üretecek.

SCA yöneticisi Obad Al Zaabi, regülatörün hukuk firmaları ile şimdiden gerekli ICO mevzuatı hakkında anlaşmaya vardığını ifade etti. Söz konusu haberde konu hakkında açıklamalarına yer verilen Zaabi, regülasyonların zamanı ve tarihi hakkında, ”yasal gereklilikler 2019 yılının ilk yarısının sonuna kadar bitirilmiş olacak” ifadesini kullandı.

Teknolojinin kabulü ve borsa tarafında alt yapının geliştirilmesi konusunda da gelişmeler yapılacağını belirten Zaabi, şunları ifade etti:

”Piyasamız açık. ICO kayıt ve lisans işlemleri, dünyanın bütün ülkelerinden her tür şirket için kullanılabilir olacak. Şimdiden kripto varlıkları ve tokenler piyasaya çıkartmak için birden fazla istek aldık.”

Birleşik Arap Emirlikleri 2018 yılı içerisinde özellikle blockchain tarafında da bir çok gelişmeye imza attı. Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Danışma Komisyonu geçtiğimiz tarihlerde aldığı bir karar ile blockchain teknolojisinin kendi üye bankaları tarafından uygulanması yönünde çalışmalara başlayacağını duyurmuştu.

Ülkenin merkez bankası da Suudi Arabistan’ın finansal otoritesi ile birlikte, iki ülke arasındaki sınır ötesi işlemlerde kabul edilecek bir kripto para birimi için çalışmalara başladı.

Birleşik Arap Emirlikleri, 2019 Yılının İlk Yarısında ICO Regülasyonlarını Devreye Sokacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Birleşik Arap Emirlikleri, 2019 Yılının İlk Yarısında ICO Regülasyonlarını Devreye Sokacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Kısa ve Orta Vade Fiyat Görünümü Neyi Gösteriyor!!! Maduro: Petro’ya Yardım Edin OKEx İki Yeni İtibari Parayı Desteliyor: Sterlin ve Baht Lider Bitcoin Borsası Binance’den Yatırımcılara Kritik Duyuru Bitcoin’de art arda Bakkt ve SegWit rekoru Standard Chartered Çinli Blockchain Firması İle Ortaklık İmzaladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır