Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Biraz da Gülelim – Dünyanın En Büyük Sahtekarı ”Bitcoin Aldatmaca” Dedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Biraz da Gülelim – Dünyanın En Büyük Sahtekarı ”Bitcoin Aldatmaca” Dedi
Biraz da Gülelim – Dünyanın En Büyük Sahtekarı ”Bitcoin Aldatmaca” Dedi

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin aldatmaca mı? Bunu söyleyen kişi ekonomist olsa kulak kabartıp dinleriz “Acaba ne diyor?” diye. Lakin Bitcoin aldatmaca diyen kişi kripto dünyasının en büyük sahtekarı olunca ancak buna gülünür.

Kişi Kendinden Bilir İşiCarlos Matos’u bilen bilir. Kendisi sansasyonel bir kişiliktir. Kıvrak zekasını insanları kandırmak için kullanmayı tercih eden her dolandırıcı gibi Matos da bazen ileri gidebiliyor.

Bitconnet’i hatırlayanlarınız olacaktır. Bitconnect yatırımcılarına günlük %1 ödemeyi taahhüt eden bir kripto para birimiydi. Bu cümleden de anlayacağınız gibi ülkemizde Çiftlik Bank’ın da kullandığı saadet zinciri sistemini kullandı. Ponzi şeması da denen bu yöntemde piramit şeklinde herkes sisteme ne kadar çok kişi dahil ederse o kadar kazanacak şeklinde ayarlanmıştı.

Her ponzi şeması sisteminde olduğu gibi giriş ve gelişme evreleri angöz kamaştırıcıydı. Bit dönem her bir token fiyatı 150 dolara kadar çıkmıştı. Öyle ki projenin piyasa büyüklüğü bir ara 2.7 milyar dolara kadar yükselmişti. Dile kolay, en büyük kripto paralar listesinde tam 17. sıraya yükselmeyi başarmış bir dolandırıcılık sisteminden bahsediyoruz.

Elbette bir noktadan sonra vadettiği %1’lik geri ödemeyi yapamamaya başladı ve hakkında davalar açıldı. Her ponzi şeması gibi Bitconnect de kendi ağırlığı ile kendi üzerine çöktü. Saadet zincirlerinin değişmez kaderi; parlak giriş, mükemmel gelişme ve feci son.

Sosyal medya tüm birikimlerini bu sistem yüzünden kaybettiğini beyan eden talihsiz yatırımcılarla doldu taştı. Bu hadiseden haftalar önce bir etkinlik tertipledi ve sunumlar yaptı. Sunumunda Carlos Matos Bitconnect hakkındaki dolandırıcılık söylentilerinin tamamen uydurma olduğunu . Platform üzerinden yüzbinlerce dolarlık servet elde ettiği iddialarını ise “tamamen yalan” diyerek reddetti.

Carlos Matos’un aşağıda yaptığı sunumdaki hareketlerini izlerseniz ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Tam bir şaklaban. Bitconnect hakkındaki iddiaları yalanladığı sunum işte bu sunum.

Bu sunumdaki hali hareketleri tavırları o kadar çok dalga konusu oldu ki üzerine videolar canlandırmalar yapıldı.

Tüm sistem çöktükten sonra bile bu dolandırıcılıktan en çok kendisinin mağdur olduğunu söylediği videolar çekti. Bitconnet yüzünden 100 bin dolardan fazla zararı olduğunu söyledi. En azından bizim Çiftlik Bank tosuncuğu bu adamdan daha dürüstmüş ki yaptığı vurgunu inkar etmedi.

İşte böylesi bir adam 2 gün önce aynen şunları yazdı:

“Bitcoin aldatmacadır. Herşeyinizi satıp çıkın çünkü bir daha asla yükselmeyecek”

Böyle bir adamın Bitcoin aldatmaca lafına ancak gülünür arkadaşlar.

Bitcoin Haberleri için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Biraz da Gülelim – Dünyanın En Büyük Sahtekarı ”Bitcoin Aldatmaca” Dedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İsveç Merkez Bankası’ndan e-Krona Uyarısı Binance’ta Listelenen Elrond (ERD) İlk İşlem Gününde %3000 Yaptı! Bitcoin ve altcoin’ler çöktü! İşte düşüşün olası nedenleri Bitcoin bu istatistiğe erişirse “mega boğa koşusu” gelebilir! “Bitcoin Meşalesi” Kurumsal Yatırım Şirketi Fidelity’ye Aktarıldı Bitcoin 8.200 Dolara Gitmeye Hazır Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır