Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 8.000 Dolar Üzerinde, Diğer Kriptolar Artışta

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 8.000 Dolar Üzerinde, Diğer Kriptolar Artışta
Bitcoin 8.000 Dolar Üzerinde, Diğer Kriptolar Artışta

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Perşembe günü hafif artışlar yaşayarak, üçüncü günde de 8.000 dolar üzerinde kaldı.

Bitcoin %0,31 artışla 8.217,40 dolardan işlem görüyor. Bir önceki oturumda ise 8.300,70 doları görmüştü.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun bitcoin ETF için yakında onay vereceğine dair raporlar arasında, dijital para Salı günü 8.000 dolar üzerine çıkmıştı. Eğer onaylanırsa, ETF perakende yatırımcılarına borsaya geçmeksizin bitcoin alım satım imkanı tanıyacak.

Yine de, son aylarda bitcoin, yaklaşık 20.000 dolar olduğu Aralık ayından bu yana neredeyse %70 düşüş yaşadı.

Kripto paralar genel olarak sakin iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Çarşamba günü 304 milyar dolar zirvesine kıyasla, bu haberi yazarken, 300 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %1,37 artışla 476,50 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %1,23 değer kazanarak 0,46157 dolar olurken, Litecoin %0,92 artarak 86,988 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) Kongreye dijital dövizleri izlemek için daha fazla harcama yaptığını söyledi.

CFTC başkanı Chris Giancarlo’nun Çarşamba günü söylediğine göre, “yeni finansal teknolojiler bizi ekonomi tarihinde yeni bir döneme sokuyor. Ticareti, piyasaları ve risk transferi ve sermaye oluşumunun geniş kapsamlı sonuçlarıyla tüm finans alanlarını etkiliyor.”

CFTC vadeli işlemler ve opsiyon piyasalarının düzenlemelerini gözetiyor. Kripto paraların popülaritesi arttıkça, düzenleyiciler teknolojiyi güvenlik, emtia ya da döviz olarak tanımlama konusunda sıkıntı yaşıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 8.000 Dolar Üzerinde, Diğer Kriptolar Artışta - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kayıp 100 milyon dolarlık Ethereum 3 lider borsada bulundu Facebook, Whatsapp’ta Kullanılmak Üzere Kendi P2P Kripto Parasını Geliştiriyor Antonopoulos: Bitcoin Madenciliği Hep Kar Getirecek Ethereum Boğaları Geri Döndü! Hedef 150 Dolar Bitcoin fiyatı ne olacak? İşte 3 ünlü analistten çarpıcı fiyat tahminleri Bitcoin ETF’lerini Kovalayan VanEck’ten 2019 Öngörüsü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır