Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin yılbaşı sürprizine hazırlanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin yılbaşı sürprizine hazırlanıyor
Bitcoin yılbaşı sürprizine hazırlanıyor


Bitcoin yılbaşı için bizlere sürpriz hazırlıyor olabilir ama zaten son yılbaşından bu yana yaptıkları bizim üçün büyük sürpriz oldu bile. Değerinin 3’te 2’sini bırakıp bugünlere gelen Bitcoin artık harekete geçse iyi olur.

Bitcoin Yılbaşı SürpriziNeredeyse 11 ay süren ayı piyasasından bahsediyoruz. Bu 11 aylık zaman zarfında Bitcoin zirve değeri üzerinden %67 değer yitirdi. Bu üçte iki demek. Blockchain evreninin amiral gemisi olan BTC yılbaşı için bizlere güzel hediyeler getirebilir.

EToro kripto borsasının eski analisti Mati Greenspan’ın bu konuda iyimser olanlardan. Uzun süredir piyasayı yakından takip ettiğini ve Bitcoin’in çıkış yapacağıan dair sinyaller aradığını söyledi. Devamında ise;

“Uzun zamandır aradığım işaretleri bulduğuma inanıyorum. Bitcoin yılbaşında bize güzel süprizler yapabilir. Trendin dönüş emareleri verdiğini ve bu işaretlerin artık daha güçlendiğini görüyorum.

Geleneksel piyasalarda yıl sonuna doğru hareketlenme olur ve ralli süreci başlar. Batı dünyasının uzun tatiller dönemine adım attığı bu zaman zarfında özel sektör kontrolü eline alır. Ayrı şeyi kripto piyasası açısından söylemek şu an için erken olsa da bunun işaretleri görülüyor. Altcoinler bu hafta topraktan başlarını kaldıran filizler gibiler. Ben devamının geleceğini düşünüyorum.”

Altcoin başkaldırısının ele başı olsa olsa hard forku yaklaşan Bitcoin Cash olur. İki ayrı versiyona ayrılacak olan BCH ağındaki hareketlilik takdire şayan. Önce BCH ardından da XRP güzel atılımlar yaptılar. Topluluğun kendisini harekete geçirecek böyle hızlı kripto paralara ihtiyacı var.

“Şöyle düşünün, yangın açısından kıvılcımın nereden geldiği önemsizdir. Ateş yansın da nasıl yanarsa yansın. Finans piyasalarında da durum bu şekildedir. Çığa dönüşecek kar topunu kimin atacağının bir önemi yoktur.”

50 MA Aşılıyor Ama Asıl Önemlisi 200 MAGreenspan’e göre altcoinlerin kıpırdanmasına büyük ihtiyaç olsa da asıl hamle Bitcoin’den gelmeli. Yukarı yönlü sürdürülebilir bir fiyat hareketi ancak 200 MA seviyesi geçildiğinde doğrulanabilir olacaktır. 200 günlük hareketli ortalama sınırı ise şu aralar 7.052 dolar seviyesinde. Bu seviye gerçekten zorlu bir direnç bölgesi. Bitcoin fiyatı bu seviye üzerine tırmanırsa iyimser senaryomuz aktive olmuş demektir.

50 günlük hareketli ortalama değeri ise tam olarak Bitcoin’in şimdiki değeri olan 6.550 dolar. Fiyat 50 MA’yı kırabilirse 50 ve 200 MA arası bölgeye girecek. Burası kararsız bölgeyi temsil eder, ya aşağı yönlü kırıp aralıktan çıkar ya da yukarı yönelir ve 200 MA sınırını böylece terk eder.


Greenspan teknik göstergelere bakıp iyimser senaryolar çizmeye başlayan tek analist değil. Geçtiğimiz hafta Bloomberg’in yayınladığına göre Bitcoin Directional movement index (DMI) indikatörü de artık yükseliş sinyali vermeye başlamış durumda. Günlük grafikteki MACD göstergesi de çok uzun bir zamandan sonra pozitif bölgeye giriş yaptığını belirtmekte fayda var.

Bitcoin yılbaşı değerini şimdiden kestirmek güç. Uzun süren ayı sezonunun bittiğine dair emareler çoğaldıkça umutlanmaya başlayabiliriz.

Bloomberg raporuna buradan ulaşabilirsiniz

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin yılbaşı sürprizine hazırlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple CEO’su: Mark Zuckerberg kripto dünyasına geç kaldı McAfee Çıldırdı, ABD Hükümetine Salvo Üstüne Salvo Ethereum 2.0 Güncellemesi Ocak Ayında Yayınlanabilir John McAfee, ABD’den Apar Topar Kaçtı! Güney Kore Hükümeti Kripto Para Regülasyonlarının Eksikliği Yüzünden Eleştiriliyor eToro: Ticaret Savaşları BTC’ye Yarıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır