Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bir Kanada Kasabası, Hackerlara Bitcoin Olarak Fidye Ödedi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bir Kanada Kasabası, Hackerlara Bitcoin Olarak Fidye Ödedi!
Bir Kanada Kasabası, Hackerlara Bitcoin Olarak Fidye Ödedi!

© Reuters.  © Reuters.

Kanada‘nın küçük bir kasabası olan Midland, son günlerde şok bir iddianın odağına oturdu. Global News isimli haber kaynağının yayınladığı bir yazıya göre, Midland kasabası, serverlarını blokladığını iddia eden hackerlara, Bitcoin şeklinde fidye ödemesi yaptı. Midland’ın tam olarak ne kadar BTC veya itibari para ödediği bilinmezken, haber kaynağının belirttiğine göre iddia yerel kişiler tarafından da doğrulandı.

1 Eylül tarihinde, Ontario içerisinde yer alan Midland kasabası, kötü amaçlı yazılım saldırısına uğradı ve hackerlar bir kaç kasaba sisteminde yer alan bilgileri şifrelemeyi başardı. Hackerlar söz konusu bilgileri şifreleyerek kasabanın önemli ağlarını kullanılamaz hale getirdi. Olaydan hemen sonra, Midland kasaba yetkililerine fidye talebi geldi ve şifrelenmiş anahtarlar paylaşıldı. Kasaba yetkililer bundan bir kaç gün sonra istenilen fidyeyi ödemeye karar verdi.

Midland’ın internet sayfasında da olayla ilgili doğrulama ve bir açıklama mevcut. Açıklamanın bir kısmı şu şekilde:

”İdeal olmasa da, sistemi olabildiğince çabuk zamanda online hale getirmek bizim için en iyi seçenek. Kasaba daha önce böyle durumları aşmak için sigorta yaptırmıştı. Şifrelerin çözülmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.”

Kasaba online sistemleri şu an hala online hale gelmemiş olsa da, ”önemli ölçüde bir aşama” kaydedildiği vurgulanmakta. Şimdiye kadar yerel yetkililer binalarında bulunan İnternet ağını tekrar başlatmayı başardı ve önemli e-mail hesaplarına da giriş yapılabilmekte.

Bir Kanada Kasabası, Hackerlara Bitcoin Olarak Fidye Ödedi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bir Kanada Kasabası, Hackerlara Bitcoin Olarak Fidye Ödedi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

12 Aralık Ethereum fiyat analizi: ETH 100 dolar yolunda engelleri aşabilecek mi? JPMorgan Kripto Parasını Test Ediyor İran Merkez Bankası Yeni Karar Alabilir! Bitcoin Ayı Piyasasının Geri Dönmesiyle Sakin Bitcoin mega direnç hattına dayandı – Peki ya bundan sonrası? Bitcoin fiyatı şimdi hangi seviyeleri görecek? İşte 3 analistten çarpıcı fiyat tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır