Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 6000 Dolar ile Dip Noktayı Buldu – BTC’de Daha Kötüsü Beklenmiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 6000 Dolar ile Dip Noktayı Buldu – BTC’de Daha Kötüsü Beklenmiyor
Bitcoin 6000 Dolar ile Dip Noktayı Buldu – BTC’de Daha Kötüsü Beklenmiyor

© Reuters. © Reuters.

Bitcoin 6000 dolar ile dip yaptı, daha düşmesini beklemeyin diyenler çoğalıyor. Bitcoin fiat-kripto borsalarında 6.700 doları ve hatta Bitfinex’te 7.700 doları gördükten sonra 6.500 dolar bölgesinde konsolide olmuş görünüyor.

Bitcoin 6000 Dolar ile Dip Yaptı Mı?Son 48 saatte Bitcoin işlem hacmi 3.2 milyar dolardan 7 milyar dolara yükseldi. Ardından ne yazık ki 4 milyar dolara geri düştü. Her ne kadar düşmüş olsa da son 2 günde günlük işlam hacminde %25’lik artış var demektir. Bu da kısa vadede yükseliş için önemli bir gösterge olarak alınabilir.

Bitcoin 6.000 Desteğini Koruyabilecek mi?Bitcoin grafiğinin genel görünümü 6.000 dolar desteğini koruyabileceği yönünde. 2018 yılıdna bu hattın 5 kere test edildiğini biliyoruz. Fiyat grafiği şu an 6.kez bu hattı kırmayı deneyecek görünüyor. Lakin piyasaları şiddetle sarsan bir haber gelmediği müddetçe şu dönem için 5.000 dolarlara düşmesi pek olası değil.

Öncelikle şunu ortaya koyalım. Ağustos’un başlarından bu yana Bitcoin fiyatı konsolide oluyor. Ayrıca kripto piyasasının yarısından fazlasını temsil eden BTC’nin fiyatı 6.000 doların altına inmedi. Son olarak da günlük işlem hacminin bu yılın en düşüğüne indiğini belirtmek gerekiyor. Bu üç bilgi ışığında kısa vadede ayıların her zamankinden daha zorlanacağını belirtmek gerekir. Peki bu ne demek? Fiyatların kısa vadede 6.000 doların altına inme ihtimali fazla değil demek.

Kripto uzmanı Eric Thies da aynı görüşte. Her hangi bir varlığın haftalık grafikte ana destek seviyesini neredeyse 20 kere test ettiğini görebileceğiniz başka bir örnek göremezsiniz diyor.

“Bitcoin genel görünümünde boğacı olmamın çok basit bir sebebi var. Kripto olsun olmasın, emtia ya da fiat parite çifti grafiği olsun. Bana 20 kere denendiği halde kırılamayan destek çizgisi olan bir grafik gösterin. Bulamazsınız. Bitcoin 6.000 doların dip olduğunu size kanıtlamak için daha ne yapmalı?”

Bir diğer kripto uzmanı SatoshiFlipper 5.800 dolar hattının Bitcoin için dip olduğuna inandığını söylüyor.

“Çoğu twitter hesabı da benim gördüğümü görmeye başladı. Ben diyorum ki Bitcoin için dip seviyesi 6.000 dolardır. Bu da Bitcoin piyasa hacminin 100 milyar dolara düşmesi manasına geliyor. Tahmin ediyorum ki insanlar er ya da geç bunu fark edecekler. Bunu Temmuz’dan bu yana söylüyorum. Söylemeye de devam edeceğim”

Bitcoin Hakkıdna Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 6000 Dolar ile Dip Noktayı Buldu – BTC’de Daha Kötüsü Beklenmiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 3.800 Doları Gördü! XRP’yi Platforma Ekleyen eToro, Kullanıcılardan Tepki Görüyor Tether Krizi, Diğer Stabil Kripto Paraları 1 Dolar’ın Üstüne Attı! Stellar Lumens 20% oranında geriledi Bitfinex ilk IEO projesi Ampleforth (AMPL) token satışını 11 saniyede tamamladı Bakkt’ın Bitcoin sözleşmeleri için beklenen tarih resmen açıklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır