Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hitachi ve Hindistan’ın En Büyük Devlet Bankası, Dijital Ödeme Platformu Projesinde Ortaklık İmzaladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hitachi ve Hindistan’ın En Büyük Devlet Bankası, Dijital Ödeme Platformu Projesinde Ortaklık İmzaladı
Hitachi ve Hindistan’ın En Büyük Devlet Bankası, Dijital Ödeme Platformu Projesinde Ortaklık İmzaladı29 Ekim tarihinde Hitachi tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Hindistan‘ın en büyük devlet bankası State Bank of India (SBI) ve Hitachi Payments, ülke genelinde kullanılacak dijital bir ödeme platformu kurmak için ortaklık imzaladı.

Hükümetin ”Dijital Hindistan” projesi altında yapılacak olan platform, temel olarak ülkeye özel geniş bir ödeme platformu oluşturmayı hedefliyor. Ödeme devi Hitachi ise kendi Nesnelerin İnterneti platformu ”Lumada”nın da aralarında bulunduğu bir kaç teknolojik çözüm ile SBI’ye yardım edecek. Lumada platformu geçtiğimiz tarihlerde Japonya’nın en büyük bankacılık gruplarından Mizuho için de kullanılmıştı. Mizuho söz konusu platformu kendi tedarik zinciri platformu için kullandı.

Hitachi Payments, adından da anlaşılacağı üzre çok uluslu bir bir teknoloji devi olan Hitachi’nin yan kuruluşu ve firma önde gelen bir çok finansal kurum için teknolojik ödeme çözümleri sunuyor. Firmanın Hindistan içerisinde 55.000 ATM makinesi ve 850.000 pos cihazı bulunuyor.

Hindistan hükümeti tarafından sahip olunan SBI, ülkedeki en büyük ticari banka konumunda ve ülke içerisindeki kredi piyasasının %23’ü gibi ciddi bir orana da sahip. Yapılan basın açıklamasına göre bankanın 420 milyon müşterisi ve 6.000.000’den fazla PoS cihazı var.

İkilinin yapacağı çalışmalar ve dijital ödeme platformu ile, ülkenin finansal hizmetlerinin ”dijitalleştirilmesi” süreci hızlandırılacak. Yapılan basın açıklamasına göre Lumada, sunduğu son teknoloji çözümlerle Hindistan’ın bütün ödeme platformu hizmetlerini karşılayabilecek.

Hitachi ve Hindistan’ın En Büyük Devlet Bankası, Dijital Ödeme Platformu Projesinde Ortaklık İmzaladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hitachi ve Hindistan’ın En Büyük Devlet Bankası, Dijital Ödeme Platformu Projesinde Ortaklık İmzaladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin boğası John McAfee, BTC banka kartlarını piyasaya sürdü Cryptopia’dan Çalınan Ethereum ve Altcoinlerin Detayları Belli Oldu ETH yatırımcılarına müjde: SEC’in son kararı Ethereum’un önünü açtı Hindistan’da 2.3 Milyar Dolar İşlem Ücreti Ödendi! Stellar (STR) Coin Nedir? Steller Coin Nasıl Üretilir? Stellar Nereden Alınır Bitcoin İşlem Hacmi 10 Milyon Doların Üzerinde

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır