Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bank of America: Blockchain Piyasası 7 Milyar Dolar Değere Ulaşıp, Amazon ve Microsoft’u Destekleyebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bank of America: Blockchain Piyasası 7 Milyar Dolar Değere Ulaşıp, Amazon ve Microsoft’u Destekleyebilir
Bank of America: Blockchain Piyasası 7 Milyar Dolar Değere Ulaşıp, Amazon ve Microsoft’u DestekleyebilirCNBC‘nin 2 Ekim tarihli haberine göre, ABD‘nin en büyük bankalarından olan Bank of America (NYSE:BAC) (BoA), blockchain sektörünün 7 milyar dolarlık bir piyasaya dönüşebileceğini ve Microsoft (NASDAQ:MSFT) ile Amazon (NASDAQ:AMZN) gibi devlere çok ciddi bir yardım eli uzatabileceği tahmininde bulundu.

BoA’nın analistleri bu büyük tahmine rağmen, olayın ne zaman gerçekleşeceğine dair herhangi bir ”zaman damgası” kullanmadı. CNBC’nin haberine göre BoA analistleri bu gelecek vaat eden tahminlerini, kurumsal serverların %2’sinin yıllık 5.500 dolar masrafla blockchain kullanacağını ön gördükleri yuvarlak hesap ile yapmış. Yani ortada herhangi bir kesinlik yok ancak yine de BoA gibi kurumların analistleri şu an çalıştıkları kurumlara girebilmek için ciddi bir tecrübeye sahip olmak zorundalar.

BoA araştırmacısı Kash Rangan, CNBC’ye verdiği demeçte teknolojinin dünyanın en büyük kurumlarından bazıları için çok uygun olduğunu vurguladı ve şunları ifade etti:

”Amazon, Blockchain uygulamalarından kaynaklanan artan bulut hizmetlerinden faydalanacak ve bunun yanı sıra arttırılmış tedarik zinciri takip sistemi de Amazon’un perakende işlemlerini daha verimli bir hale getirebilir.”

Rangan bunun yanı sıra blockchain için olan bir çok potansiyel kullanımını bulunmasına rağmen, hala söz konusu teknolojinin bütün ürünlerinin ve hizmetlerinin keşfedilemediğini düşünmekte. Rangan’a göre teknolojinin tam kapasitesinin hala tespit edilememesi, gerçek dünyada elde edeceği asıl sermayenin de tam olarak ortaya çıkmamasına sebep olmakta.

Microsoft’un da Blockchain teknolojisinden faydalandığını söyleyen Rangan, örnek olarak da Azure platformunu ve platformdaki akıllı kontratlar ile diğer üçüncü parti uygulamaları örnek gösterdi.

Bank of America: Blockchain Piyasası 7 Milyar Dolar Değere Ulaşıp, Amazon ve Microsoft’u Destekleyebilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bank of America: Blockchain Piyasası 7 Milyar Dolar Değere Ulaşıp, Amazon ve Microsoft’u Destekleyebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çinli Madenciler Cihazlarını Satmaya Başladı Anket: Çin’deki Vatandaşların Yüzde 3’ü Kripto Para Yatırımı Yaptı Blockchain, Oyun Sektörünü Baştan Yazıyor F2Pool Kurucusu: Geçtiğimiz İki Haftada 600.000 Bitcoin Madencisi ”Kepenk Kapattı” 17 Haziran kripto para piyasaları özeti Bitcoin, GBTC’de 11 bin 620 doları gördü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır