Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple-SWIFT söylentisi, Ethereumu tahtından etti! Peki gerçek ne?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple-SWIFT söylentisi, Ethereumu tahtından etti! Peki gerçek ne?
Ripple-SWIFT söylentisi, Ethereumu tahtından etti! Peki gerçek ne?

© Reuters.  © Reuters.

XRP taraftarları sosyal medyada yayılan Ripple-SWIFT söylentisi karşısında heyacanlandı. Bunun

oluşturduğu etkiyle birlikte Ripple, dün sabah saatlerinde Ethereumu belli bir süre tahtından etti.

Ripple-SWIFT söylentisi fiyatlara hemen yansıdıGörünüşe göre bu söylenti internette yayılmışa benziyor. Böylesine bir anlaşma, Ripple şirketi için yaptığı tüm anlaşmaların toplamından daha değerli. Çünkü SWIFT ağı, Ripple ürünlerinin 4,000 extra bankaya ulaşmasını sağlayacak.

Piyasa gerçekleriAltta yatan faktörleri ortaya çıkarmak için: Ethereum uzun zamandır ikincilik koltuğuna oturmuş durumda. Bir kaç kez Ripple her ne kadar Ethereumu koltuğundan etse de bu uzun sürmemiş saatler içerisinde Ethereum koltuğu tekrar geri almıştır.

Ancak, bu durumda şaşırılacak bir şey yok. 2108 yılı şimdiye kadar tüm kripto para birimleri için kötü geçti ve haliyle Ethereum da bundan nasibini aldı. Ethereum’un değer kaybetmesinde en temel sebebi, akıllı sözleşme platformların çoğalmasıdır. Öte yandan, Ripple şirketi yılın neredeyse her günü yeni kurumlar ile anlaşma yaparak geçirmiştir.

Söylentileri doğru olup olmadığı konusunda SWIFT sözcüsü şöyle konuştu:

Bu söylentiler nereden geliyor emin değilim ama yaklaşan standarlar sürümü RippleNet ile alakası yok. Temel amacı, tüm ödemelerin, bankaların GPI ödemelerini gerçek zamanlı olarak uçtan uca takip etmelerini sağlayacak bir izleme referansı (UETR, Benzersiz Uçtan Uca İşlem Referansı) içermesini sağlamaktır.

Şahsen, SWIFT sisteminin Ripple teknolojisini kolayca benimseyeceğini sanmıyorum. Çünkü bunu yapmaktansa kendi sistemini yenilemeyi hatta kendi sistemine blockchain entegre etmeyi dahi düşünebilir.

Ripple-SWIFT söylentisi bana Apple (NASDAQ:AAPL) şirketinin Microsoft’a gidip kendi sıkıcı windows laptoplarını üretmektense IOS işletim sistemine sahip Macbook’ları satın almasını istemesi gibi saçma bir durum.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple-SWIFT söylentisi, Ethereumu tahtından etti! Peki gerçek ne? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hindistan Yüksek Mahkemesi Hükümete Kripto Para Regülasyonları İçin 4 Hafta Süre Tanıdı XRP 13% artışla 0,50441 seviyesinin üzerine çıktı Venezuelalı Ekonomist: Bitcoin Ailemizi Kurtardı Ünlü Analist: Ethereum’da Durum Pek İç Açıcı Değil Ünlü analist Bitcoin’de 20 bin dolar için Temmuz ayına işaret ediyor! Bitcoin Kendini Kuantum Bilgisayarlara Karşı Hazırlamalı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır