Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance Liderliğini Sürdürüyor, Güney Kore’de Hacimler Giderek Artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance Liderliğini Sürdürüyor, Güney Kore’de Hacimler Giderek Artıyor
Binance Liderliğini Sürdürüyor, Güney Kore’de Hacimler Giderek ArtıyorKripto para borsalarının aktifliği ve hacimleri ile ilgili dönemsel raporlar yayınlayan Blockchain Transparency Institute, yeni raporunu yayınladı. Buna göre, kripto para borsaları arasında en fazla hacme sahip borsa bir kez daha Binance olurken, Güney Kore merkezli borsalarda yaşanan hacim artışları da dikkatleri çekti.

Kripto para piyasalarıınn en dev borsası olarak adlandırılan Binance, 160 binden fazla günlük kullanıcı ile bu alanda rakiplerine fark atarken, API hacmi, toplam aktif kullanıcı, mobil hacim ve web ziyaretçiler istatiklerinde de zirveyi kimseye bırakmadı.

Binance’de günlük ortalama hacim 1 milyar doları aşarken, ikinci sırada yer alan OKEx borsasında ise bu rakam 700 milyon dola oldu. OKEx, ayrıca Binance’in günlük 160 bin aktif kullanıcısına kıyasla 30 bin kullanıcıya sahip. Bir başka deyişle, OKEx’de kişi başına yapılan yatırım ve yaratılan  volüm, Binance’den yüksek durumda.

Bazı borsalarda yaşanan volüm düşüşleri de, raporun dikkat çeken kısımlarından birisi oldu. Bu durumun ise, ayı piyasasından ve kaybolan yatırımcı güveninden ileri gelebileceğini ifade eden analistler, şu ifadelerle raporu sonlandırdı:

”Bazı borsalara bakacak olursak gerek düşük hacimli koinleri listelemesinden, gerekse de yaşanan ayı piyasasının ve kaybolan yatırımcı güveninin de etkisiyle Ocak ayında yakaladığı zirve hacimleri görmekte şu an için ciddi bir şekilde zorlanıyor. Piyasasının tersine dönmesi ve tekrardan bir istek oluşması durumunda, bu hacimler yeniden eski seviyelere gelebilme şansına sahip.

Binance Liderliğini Sürdürüyor, Güney Kore’de Hacimler Giderek Artıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance Liderliğini Sürdürüyor, Güney Kore’de Hacimler Giderek Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monero’daki Kritik Bug Çözüme Kavuşturuldu – Geliştiriciler Uyardı Ülkeler arasındaki güvensizlik Bitcoin için bir lütuf olabilir mi? Filipinler, Kripto Para Dolandırıcılarını Sınır Dışı Etti Kripto Paralar İle Yapılan Ödemeler Bulunuyor Mu? Kripto Para Borsasının Güvenli Olduğu Nasıl Anlaşılabilir? Amerikalı Girişimci Ucuz Elektrikle Madencilik Yapmaya Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır