Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir
Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir

Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini DeğiştirebilirBu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir

Kriptokoin.com-Kripto para madencilik faaliyetleri bilindiği üzere bu piyasanın önemli alanlarından bir tanesini oluşturuyor. Bu faaliyetleri yaparken de en önemli maliyet malum olduğu üzere enerji maliyeti. Şimdilerde bir şirket bu duruma bir çözüm olarak yeni buluşuyla ilgili harekete geçmiş durumda. OnMiners S.A., ısı ve gürültü oluşumunu azaltırken aynı zamanda yüksek güç kullanan ancak düşük enerji tüketimi vaat eden yeni nesil endotermik kripto para birimi madencilik cihazlarını piyasaya sürüyor.

Endotermik Çiplerle Madencilik Maliyetlerini Düşürmek
Yeni şirketler ve yeni teknolojiler, maliyetleri ve enerji tüketimini azaltmak amacıyla kripto para madenciliği alanına giriyor. OnMiners, Lüksemburg merkezli bir şirket ve Endotermik Çoklu Algoritma CHIP’in yeni nesil oluşumuna yatırım yapan bir grup finansör tarafından kurulmuş durumda.

Endotermik, çevresinden enerji emen ve sıcaklığı düşüren kimyasal bir reaksiyonu ifade ediyor.

18 Mart 2019’da OnMiners, On2U, On4U ve OnTower olmak üzere üç madencilik cihazının resmi olarak piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bu cihazlar, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Monero (XMR), Dash (DASH) ve Zcash (ZEC) de dahil olmak üzere bir dizi kripto para madencilik faaliyeti yapabiliyor. OnMiners, her bir cihazın oluşturduğu hash oranlarının aşağıdaki gibi olduğunu belirtiyor:

  • On2U: Bitcoin için 140 TH/s, Litecoin için 38 GH/s, Ethereum için 5 GH/s, Monero için 230 KH/s, Dash için 1.3 TH/s ve 1.1 MH/s.
  • On4U: Bitcoin için 270 TH/s, Litecoin için 75 GH/s, Ethereum için 9 GH/s, Monero için 450 KH/s, Dash için 2.5 TH/s ve 2.1 MH/s.
  • OnTower: Bitcoin için 1620 TH/s, Litecoin için 450 GH/s, Ethereum için 54 GH/s, Monero için 2700 KH/s, Dash için 15 TH/s ve 12.6 MH/s.

Bu madencilik cihazlarının lansnmanında, OnMiners’in CEO’su Hisao Saito şu ifadeleri kullanıyor:

“Daha önce hiç olmadığı kadar yüksek güç oranları ile, madencilik cihazlarımızın piyasa üzerinde oyun değiştirici bir etkisi olacağından son derece eminiz.”

Kripto Para Madencileri Güç Yarışı
Son birkaç aydır, olumsuz piyasa koşulları ve yüksek enerji maliyetleri sebebiyle, kripto para birimi madenciliğinin karlılığında önemli ölçüde azalışlar olduğu görülmekte.

Sonuç olarak, faaliyetlere devam edip ayakta kalmak için, kripto para madencileri daha ucuz ve alternatif enerji kaynaklarından yararlanan yeni teknolojileri denemek zorunda kalıyor. Örneğin, bazı madenciler şimdi madencilik maliyetlerini düşürmek için güneş enerjisine dönüyor.

Bu Endotermik Çoklu Algoritma CHIP neslinin ortaya çıkışı şimdi madencilere maliyetleri düşürmek için başka bir seçenek sunuyor. Hisao Saito’nun dediği gibi,

“Küresel piyasa, son aylarda faaliyetlerini kapatan birçok maden çiftliği gördü. Yeni ürünlerimizin piyasaya sürülmesiyle birlikte, yatırımcılar artık her zamankinden daha yüksek karlar elde ederek işe geri dönme fırsatını yakaladılar.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TRON’un 2019 planları göz kamaştırıcı Bitcoin’in hayatta kalması neye bağlı? Fiyatlar yakında artacak mı? Bitcoin SV Olayında İlginç OKEx ve SBI Holdings Gelişmesi! Tarihin tekrarı mı? Bitcoin cüzdanları fokur fokur 13 Mart Kripto Para Piyasası Genel Görünümü: Bitcoin ve Alt Koinler Yükselişi Sürdürüyor Almanya’nın en büyük ikinci borsası Bitcoin ETP listeledi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır