Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ayı piyasasında iddialı çıkış: Bitcoin için 500.000 Dolar halen masada

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ayı piyasasında iddialı çıkış: Bitcoin için 500.000 Dolar halen masada
Ayı piyasasında iddialı çıkış: Bitcoin için 500.000 Dolar halen masada


Bitcoin için 500.000 Dolar iddiası ilk olarak büyük bir bahisle John McAfee’den geldiğinde kimse inanmamıştı.Fakat sonrasında gelen 20.000 Dolarlık fiyat Bitcoin fiyatı konusunda tüm olasılıkların masada olduğunu ortaya koydu. Her ne kadar bugün ayı piyasasında Bitcoin can çekişiyor gibi gözükse de bu düşüşün ardından ne gelecek kimse bilmiyor.

Bitcoin için 500.000 Dolar iddiasıBlockchain girişimlerinden biri olarak Blockstream’in kurucularından Adam Back Bitcoin yatırımcılarını ileride güzel günler beklediğini söyleyenlerden. Aslında bu tam da Bitcoin yatırımcılarının duymak istedikleri türden bir söylem. Her ne kadar bu kişisel bir öngörüden öteye gitmese de bu konuda gerekçe olarak sunulan şey ise Bitcoin’in altın için iyi bir alternatif olması gösteriliyor yine.

Back gelecek yıllarda Bitcoin’in yeterli saklama hizmetleri ile birlikte gelen büyük yatırımcıların yatırımları ile kolayca 250.000 ila 500.000 Dolar arası bir değere ulaşabileceğini söylüyor. Back bu iddialı söylemleri oldukça ilginç bir zamanda ifade ediyor. Bitcoin bugünlerde tüm teknik göstergelerde aşırı satış bölgesinde 4500 Dolar seviyelerinde işlem görüyor ve yatırımcıları kabus görüyor.

Şu anda Blockchain.com verilerine göre sirkülasyondaki BTC adedi 17.374.775 adet.


Tartışmasız bir başarı Bitcoin ve Altcoinlerin Altını Yerinden Edebilme İhtimaliSon zamanlarda KPMG tarafından yayınlanan bir raporda Bitcoin’in büyük kurumsal pazarda henüz gerçek bir değer saklama aracı olarak kendini ispat edemediğini söylüyor. Buna karşın erken dönem Bitcoin yazılımcılarından Jeff Garzik buna karşı çıkıyor. Garzik son Bloomberg röportajında bu konuda şöyle konuşuyor;

“Bitcoin yüksek hacimli ödemelerle bugüne gelmedi ki bu bizim Bitcoin için ilk dönemlerde düşündüğümüz temel şeydi: yani satıcılarda Bitcoin’in geçer hale gelmesi. Fakat bir değer saklama aracı olarak kendini kabul ettirdiği açık.”

Mükemmel kripto fırtınasıBack kripto paradaki bu düşüşün kısa vadeli olacağını ve uzun vadede Bitcoin’in büyük bir sıçrama daha yapacağını düşündüğünü söylüyor. Bugünkü durumun SEC’in son dönemde verdiği kararların sonucunda ICO’ların panik satışları yapması olduğunu düşünüyor. Bu arada Bitcoin Cash hash savaşı da sektöre olan güveni ciddi bir şekilde yaralamış durumda. Bu savaş sektörün açıkça merkeziyetsizlikten uzak hatta sorumsuz sonradan görme şımarın bir kaç başı bozuğun elinde yada en azından etkisinde olduğunu gösterdi. Ki bu durum kripto paraların alternatif olduğu iddiası ile ortaya çıktığı kurumsal, mevzuata tabi, denetim altındaki merkeziyetli finansal dünyanın çok daha gerisinde olduğunun açık bir şekilde göstergesi oldu. Burada insanların sorduğu temel soru şunlar oldu.

Birinci soru;

“Ben nereye düştüm.”

İkinci soru ise;

”Devletlerin ve denetleyici kurumların takip ve kontrolüne tabi mevzuatı olan merkeziyetli bir kurumların elindeki mevcut finansal dünya mı yoksa bir kaç kendini bilmezin ego savaşından dahi etkilenecek sözümona merkeziyetsiz kripto paralar mı?”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ayı piyasasında iddialı çıkış: Bitcoin için 500.000 Dolar halen masada - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu Analize Göre Bitcoin Bir Daha Asla 6.000 Dolara Düşmeyecek Araştırma: Blockchain Oy Kullanma Sistemlerini İyi Yapmak Bir Yana, Daha da Kötüleştirebilir Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerine Başlıyor “Nakamoto şoku, tarihi Bitcoin rallisini tetikleyecek” Bloomberg: Kripto Para Piyasasından Çıkanlar Türev Piyasasına Geçiyorlar ”Sektörde Nelerin Yasal Olup, Nelerin Olmadığı Bilinmesi Gerek”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır