Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırmacılar: Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar İçin Bulunmaz Bir Nimet

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırmacılar: Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar İçin Bulunmaz Bir Nimet
Araştırmacılar: Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar İçin Bulunmaz Bir NimetBitWise ürün yönetimi şirketinin başındaki isim olan Matt Hougan’a göre, finansal piyasalardaki durgunluk ile Bitcoin fiyatı arasındaki korelasyon; Bitcoin’i yatırımcıların gözünde önemli bir yere getirebilir.

Bitcoin’de yaşanan fiyat değişikliklerinin boyutunun, lider kripto parayı yatırımcıların gözünde farklı bir yere getirebileceğini belirten araştırmacılar, bu durumun da Bitcoin’in yatırım portföylerine girmesini sağlayabileceğini belirtiyor.

Özellikle kripto paraların yaşadığı fiyat düşüşünün, bazı ülkelerde artan enflasyon oranı ve ekonomik sıkıntılar ile birleştirildiğinde, önemli bir veriyi önümüze sunduğunu belirten analistler, Bitcoin’in yatırım portföylerinde önemli bir düzenleyici ve ondan da öte, temel bir eleman olabileceğini belirtiyor.

Yine Hougan ve ekibinin yaptığı araştırmada, Bitcoin ve alt koin fiyatları arasındaki korelasyon da net bir şekilde ortaya kondu. Buna göre, zaten piyasaya aşina olan hemen herkesin de bildiği gibi, Bitcoin fiyatlarındaki güçlü artışlar, alt koinlerde daha ciddi sıçramaların fitilini ateşlerken, tersi durumlarda, yani Bitcoin’in ciddi düşüş yaşadığı dönemlerde, alt koinler bu durumdan daha da ağır bir şekilde etkileniyor.

Bitcoin fiyatındaki değişimler ile geleneksel piyasa enstürmanlarının fiyatları arasında korelasyon olduğu iddiası ise uzun dönemdir finans çevrelerinde konuşuluyor. Her ne olursa olsun, Bitcoin için yaşanacak olumlu gelişmelerin, geleneksel piyasalara da muhakkak ki etkisi olacak. Otoriteler, Bitcoin ve bazı kripto paraların artık geleneksel ekonomi piyasasının paydaşları ile iç içe geçmeye başladığını ve bunun da kripto para sektörü için olumlu olduğunu belirtiyor.

Araştırmacılar: Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar İçin Bulunmaz Bir Nimet isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırmacılar: Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar İçin Bulunmaz Bir Nimet - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Gündem Analizi: Yatırımcılar Umutlu Kripto Para Piyasasının Bu Yılki Hayal Kırıklıkları: ZCL, RHOC ve Diğerleri Dünya Ekonomi Forumu (WEF), BitPesa Kurucusunu Blockchain Konseyinin Başına Getirdi Yeni Kurulan ABD Sağlık Hizmeti Birliği, Veri Kalitesi İçin Blockchain’i Deneyecek Bitcoin Tekrar 5.300 Dolara Yükselme Eğiliminde Rusya Bu Kripto Para Madencilerini Cezalandırmayı Düşünüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır