Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatı, Piyasayı Etkileyecek Mi?

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Bitcoin Fiyatı, Piyasayı Etkileyecek Mi?
Bitcoin Fiyatı, Piyasayı Etkileyecek Mi?

Nomura, Japonyalı finansal holding şirketlerinden biridir. Nomura’nın analistleri, Bitcoin’in fiyat artışının Japonya’nın ekonomik büyümesini arttıracağı yönündedir.

Bloomberg raporuna göre, Yoshiyuki Suimon ve Kazuki Miyamoto adında iki analist Cuma günü Bitcoin’in büyük kazançlardan kaynaklanan “servet etkisi”ülkenin GSYİH‘sını %0.3 oranında artırabileceğini söyledi.

Araştırmacıların tahminlerine göre, Japon yatırımcıların döviz ticaretinden elde ettikleri kazanımlar tüketici harcamalarının 23.2 milyar – 96 milyar Japon Yeni arttırabileceği yönündedir.

Cuma günü Yoshiyuki Suimon’un ekibi tarafından yayınlanan rapora göre:

“Ayrıca, Bitcoin fiyatının yükselişinin 2017’de 4. Çeyrekte yoğunlaşması, 2018’de 1. çeyrekte servet etkisinin gerçekleşmesine neden olabilir ve bu durumda gerçek GSYİH büyümesine potansiyel bir artış bekliyoruz. çeyrek taban yaklaşık yüzde 0,3 puan.”

Ekip, kripto varlıkların değerlerinde bir artışa bağlı olarak tüketici harcamalarındaki artış olarak “zenginlik efekti”ni tanımlayarak, şu sözleri belirtti:

CNBC’nin raporuna göre, Aralık ayı sonunda banknot fiyatının yükselmesine neden olan spekülasyonun gerçekleştiğini Nomura ekibi söyledi. Ayrıca Japonya Merkez Bankası valisi Haruhiko Kuroda’dan bir bildiriyi de onayladı.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatı, Piyasayı Etkileyecek Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin Dev Kripto Para Borsası Paribu Platformuna Dogecoin’i Ekledi İtalyan Regülatörden Bir Kripto Para Şirketine Yasak Coincheck Borsası Yeni Kayıtları ve Yatırma Çekme İşlemlerini Açtı Deutsche Bank: “Merkez bankaları kararları Bitcoin’e olan talebi artırıyor” Kısa vadeli Bitcoin fiyat tahminleri: Ayı piyasasında yönünüzü görmenizi sağlayacak Bitcoin 5.000 Doları Zorlarken, Bitcoin Cash Geri Dönüş Sinyalleri Veriyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır